Mavi Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır

Mavi Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır
3 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.580 kez okundu.

Mavi Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır

Mavi gözlü bayanlar nasıl makyaj yapmalı, göz makyajında hangi renkleri tercih etmeli hep birlikte inceleyelim.

Mavi renk göz herkes tarafından istenilen bir göz rengidir. Bu göze sahip olmak için birçok bayan lens kullanmaktadır. Derin ve etkileyici bir izlenim veren mavi gözlere makyaj yaparken bu özelliklerin kaybetmemesine özellikle dikkat edilmeli. Mavi gözlere nasıl makyaj yapılır bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Mavi gözlerin genel olarak makyaj rengi bronz ve turuncu renklerdir. Bronz tonlar mavi gözlerin büyüleyici ve etkileyici özelliğini öne çıkarır. Mavi gözler makyajsız bile kendini belli eden gözlerdendir. Bronz tonları ve kahvenin tonlarıca maviş göz ile çok güzel bütünleşir. Özellikle bayanların dikkat etmesi gereken nokta rastgele renkler kullanarak mavi gözleri kaybetmemektir.

Mavi renk gözlere bronz dışında tercih edeceğiniz renk kahve tonlarıdır. Bronz farla birlikte bütünleştireceğiniz kahverengi göz kalemi mavi gözlerinizle tam bir bütünlük sağlayacaktır.

Turuncu renkte mavi ile zıt bir uyum sağladığından gözlerinizin rengini ön plana çıkarıp vurgulayacaktır. Turuncu bana göre abartı renk diyorsanız turuncuyu bronz renkle harmanlamayı deneyin.

Mavi gözlere çok yakışan bir diğer far rengi de gridir. Gözlerde mavi gri etkisi yaratan gri far büyüleyici gözlere sahip olmanızı sağlar. Ayrıca gözlerinizde buğulu bir anlam katmış olursunuz.

Mavi gözlere farlar nasıl uygulanır

Daha önce belirtiğimiz gibi turuncu,kahve ve bronz tonlarını kullanırken kirpik diplerinize daha yoğun uçlara ise daha az uygulayın.Farla kuyruk yapmayı düşünüyorsanız kuyruk kısmı daha açık renk olmalıdır.Koyu renklerin gözü vurgulamak gibi bir etkisi olduğundan gözün iç tarafında uygulanmalıdır.

Mavi gözlere sahip olanlar mavi bir kıyafet giymedikçe mavi farı tercih etmemelidirler.Alt kirpik diplerine mavi bir kalem çekebilirler.

Kahverenginin mavi gözlere yakıştığını söylemiştik. Eğer kahverengi bir far tercih edecekseniz kaşlarınızda kahve kaç kalemiyle vurgulamalısınız. Daha çekici ve seksi bir görünüm elde edersiniz.

Aşağıdaki 2014 mavi göz makyajı modelleri ile ilgili resimlerimizi incelemeyi unutmayın…

mavi göz gri ve siyah göz makyajı

mavi göz makyajı

mavi gözler için turuncu ve bakır makyaj modelleri

mavi göz makyajı

 

Bir önceki yazımız olan Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı başlıklı makalemizde göz makyajı, kahverengi ve kahverengi göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git