Makyajla Yüzde Elmacık Kemiği Nasıl Yapılır?

Makyajla Yüzde Elmacık Kemiği Nasıl Yapılır?
22 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.913 kez okundu.

Makyajla Yüzde Elmacık Kemiği Nasıl Yapılır?

Makyajla neden elmacık kemiği diye bir soru aklınıza geliyorsa elmacık kemiği yüzü daha seksi ve çekici göstermektedir. Yanaklarınızda kontürler oluşturarak yüz şeklinizi daha oval gösterebilirsiniz. Böylece makyajınızda da dengeli bir görüntü yaratmış olursunuz. Yüzünüzün doğal hali kemikli değilse bu teknikle daha zayıf ve kemikli bir yüz elde edeceksiniz. Elmacık kemiği, makyaj ile nasıl oluşturulur aşamaları izleyin.
1-Öncelikle elmacık kemiklerinizi bularak işe başlamalısınız. Elbette her kadının elmacık kemiği vardır ama her kadında belirgin değildir. Bunun içi elmacık kemiklerinizi bulmak için ağzınızı balık gibi büzün. Bunu yaptığınızda yanaklar içe çöker ve kemikler belirginleşir. Kemiğinizi bulduktan sonra işaret parmağınızı kemiğinize paralel şekilde tutun. Allığınızı bu şekilde sürün. Böylece sürülmesi gereken bölgeyi belirlersiniz ve sınırı geçmemiş olursunuz.

makyaj ile elmacık kemiği yapımı 2014
2-Kendi fondöteninizin bir ton koyu rengiyle ya da cilt tonunuzdan hafif koyu bir pudrayla elmacık kemiğinizi altını koyultun. Bunu yapmak için saç çizgisinden başlayarak elmacık kemiğinizi altına kadar çizgi halinde uygulayın. Daha sonra fırça ya da sünger kullanarak bu çizgileri dağıtın.
3-Elmacık kemiğinin üst kısmı yanakların elma kısmını oluşturur. Bu kısma alt bölümde kullanılan allıktan daha açık bir allık sürülmelidir. Allığınızla yanağınızın elma kısımlarını fazla abartmadan renklendirin.
Daha belirgin bir görüntü oluşturmak için aydınlatıcı yardımıyla elmacık kemiklerinin üst tarafını vurgulayabilirsiniz. Allığı uygulamış olduğunuz yanak elmalarının üst kısmına krem aydınlatıcı uygulayın. Bu uygulama sonucunda üst kısım ve alt kısım arasında ton farkı oluşur ve böylece elmacık kemikleri daha çıkık görülür.

Bir önceki yazımız olan 2014 Mor Ruj Trendi başlıklı makalemizde 2014 mor rujlu makyajlar, mor ruj ve mor ruj makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git