Makyaj ile Büyük Burnu Saklamanın Yolları

Makyaj ile Büyük Burnu Saklamanın Yolları
18 Mart 2014 tarihinde eklendi, 6.049 kez okundu.

Küçük bir buruna sahip olan bayanlarımız şanslı grup içersindeler. Çünkü makyaj ile kusursuz görülebilirler. Büyük bir burna sahip olan bayanlarımız ise estetik açıdan bazı sıkıntılar yaşayabilirler. Bu yazımızda sizleri makyaj ile büyük burnu saklamanın yollarından bahsedeceğiz.
yamuk burnu duz gosteren makyaj hileleri
1-Büyük bir burna sahip olan bayanların makyajında en dikkat etmesi gereken nokta yüzüne makyaj yaparken gölgelendirmeleri doğru yapmasıdır. Gölgelendirme ile büyük burun büyük ölçüde arka plana itilebilir. Burnun büyük olmasından başka burunda birçok kusurda olabilir. Kemerli bir burnunuz olabilir ya da yamuk bir burna ve burun delikleriniz büyük olabilir. Her güzelin mutlaka bir kusuru vardır bunun için canınızı sıkmaya gerek yok. Doğru makyaj ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.Kemerli burna sahip olan bayanlar, daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için kemerli burnu düz gösteren makyaj hileleri konumuzu okuyabilir ve videosunu inceleyebilirler.
kemerli burnu duz gosteren makya hileleri
2-Burnu yanlara yayılacak şekilde yaygın ve büyük olan bayanlar burunlarının iki tarafına da gölgelendirme yaparak burnun yayık ve büyük görüntüsünü arka plana itebilirler. Gölgelendirme yaparken uyguladığınız alanı iyice yayıp dağıtmalısınız.  Orta kısma sürülecek bir aydınlatıcı ile burnunuz daha düzenli bir görüntüye sahip olur ve de daha küçük görünür.
genis burnu kucuk gosteren makyaj hileleri
3-Burnunun her tarafı büyük olan bayanlarımız ise burnunun engebeli girintili çıkıntılı olan kısımlarını kapatmalıdırlar. Bu kısımları kapatmak içinse ten renginizin 2 ton açığı olan kapatıcılarla sorunlu bölgelere gölgelendirme yapmalısınız. Böylece sorunlu bölgeleri arka plana itip burnunuzun düzgün olan kısımlarını ön plana çıkarmış olursunuz.
burnu kucuk gosteren makyaj teknikleri
4-Burnu uzun ve sivri olan bayanlar burnunu daha göze hoş gelecek biçime sokmalıdırlar.  Burnunuzun uzun ve sivri olan noktasını belirleyip koyu renk bir fondöten uygulayın. Bu koyuluk içersinde kalan burun daha kısa ve dengeli görülür.
buyuk burnu kucuk gosteren makyaj hileleri
5-Büyük ve orantısız bir burna sahip olan bayanlar makyajlarında allık kullanmamalıdırlar. Örneğin pembe ve kırmızı gibi canlı ve gösterişli allık renkleri uzun ve büyük olan burnu olduğundan da uzun ve büyük gösterir. Bu yüzden kullanacağınız pudra ve fondötenler mümkün olduğunca koyu tonlarda olmalıdır.

genis burnu kucuk gosteren makyaj

Bir önceki yazımız olan Bakır ve karamel Saçlar İçin Makyaj Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git