Koyu Cilt Tonları İçin 8 muhteşem Makyaj Tekniği

Koyu Cilt Tonları İçin 8 muhteşem Makyaj Tekniği
4 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.558 kez okundu.

Koyu Cilt Tonları İçin 8 muhteşem Makyaj Tekniği

Her cildin farklı tonu vardır ve yapılacak olan makyajında cilt tonuna uygun olması gerekir.Özellikle koyu cilt tonuna sihip esmlerler makyaj için gerekli renklerini bilmesi gerekir.Elimize geçen her hangi bir rengi ya da tonu cildimize uygulamak yanlış bir davranıştır. Önce cildimizin tonunu belirmemeliyiz ve cilt tonumuza uygun olan tonları ve renkleri seçmeliyiz. Bu yazımızda size koyu cilt tonları için en iyi 8 muhteşem makyaj  uygulaması açıklayacağız. Bu öneriler ile koyu ciltli bayanlar harika görünecek.  Harika bir görüntü için yazımızı okuyup inceleyiniz.

1) Doğru gölgeleme yapın: Cilt renginize uygun olan gölgelemeler yapmalısınız. Cildinizin ne kadar koyu ve ya açık olduğunu iyi tespit etmelisiniz. Cildinizin aynı ton olması için ideal gölgeleri seçtiğinizden emin olun. Cildinize uymayan bir gölgeleme size yakışmaz kesinlikle. Gölgeleme tekniği aynı zamanda ciltteki ton farklılıklarını gidererek cilt tonunuzun dengeli görülmesini sağlar ama doğru yapıldığı takdirde.
2) Toprak tonlarını kullanın: Koyu bir cilde uygulamak için toprak tonları vardır. Bazı yeşil ve kahverengi tonları koyu ciltlere çok yakışır. Toprak tonlarını koyu ciltlere uygulamak mükemmel bir makyaj hilesidir. Kesinlikle denemelisiniz farkı göreceksiniz.
koyu ciltler icin makyaj
3)Koyu mineral allık kullanın: Koyu cilde sahip olan bayanlar allık kullanarak makyajlarını daha güzel hale getirmelidirler.  Koyu mineral bir allık elmacık kemiklerinin güzelliğini ortaya çıkarır. Rengin tam kendini belli etmesi için birden fazla kat uygulamanız gerekebilir.

4)Cildinize iltifat edecek renkleri seçin: Cildinizi olduğundan daha güzel gösterecek güzelliğini ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz. Koyu ciltlere toprak tonları yakışır dedik ama sizin teniniz bu rengi sevmeyebilir. Deneme yanılma yolu ile bunu belirleyebilirsiniz. Bileğinizin iç kısmında tonları belirleyebilirsiniz. Bu bölge cildinizin tonunu verir.
koyu cilt tonlari icin makyaj yapimi
5)iki rengi kaynaştırın: Cildinize uygun olan rengi her zaman kozmetik ürünlerinde bulamayabilirsiniz. Bu durumda cildinize en yakın olan iki rengi karıştırarak cildinize uygun olan tonu bulabilirsiniz.  Böylece teninize uygun olan benzersiz rengi bulmuş olacaksınız.  Aynı zamanda iki rengi karıştırmak gölgeleme ile oynamanıza da izin verir.
koyu ciltler icin makyaj teknikleri
6) Mat renkler tercih edin: Koyu bir tene sahip iseniz muhtemelen teniniz yağlı olacaktır. Gün içersinde yüzünüzün yağlanıp makyajınızın kötü bir görüntü vermemesi için mat renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü parlak ve açık renkler yüzdeki yağlanmayı daha fazla gözler önüne serer. Böylece cildinizin kusursuz görülmesine yardım edeceksiniz.
koyu ciltler icin makyaj 1
7) Parlak dudak parlatıcısı kullanın Koyu cilde sahip olan bayanların dudağında parlak dudak parlatıcısı gerçekten çok hoş duruyor. Size yakışan bir dudak parlatıcısı rengi seçin parlak olmasına da dikkat edin.
koyu cilt tonu icin makyaj renkleri
8) Cildinizi nemlendirin: Koyu ciltler yağlı olabileceği gibi bazı koyu ciltlerde kuru olabilir. Eğer cildiniz kuruysa kendinize iyi bir nemlendirici seçerek cildinizi nemlendirin. Böylece yapacağınız makyaj için temiz ve canlı bir cilt elde edersiniz.
koyu cil tonu icin makyaj uygulamalari
Koyu ciltler gerçekten ışıltılı ve güzel olan ciltlerdir. Ama yapacağınız makyaj ve seçeceğiniz renk tonları onun daha güzel ışıldamasını sağlamalı sönük göstermemeli.

koyu cilt tonlari icin makyaj uygulamalari koyu cilt tonu icin makyaj

Bir önceki yazımız olan Dudakları Dolgun Göstermenin 7 Yolu başlıklı makalemizde dolgun, dudak makyajı ve dudakları dolgun gösteren makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git