Kare Yüze Sahip Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Kare Yüze Sahip Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalı
14 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.962 kez okundu.

Kare Yüze Sahip Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Yaptığımız makyajın yüz şeklimize uygun olması gerektiğini aksi takdirde kendi doğal güzelliğimizde kaybedeceğimizi daha önce çok söz etmiştik. Çünkü her makyaj her yüz tipine uymaz. Bu yazımızı kare yüze sahip olan bayanlarımız için hazırladık. Kare bir yüze makyaj yaparken ilk dikkat etmemiz gereken nokta çeneyi arka plana itecek şekilde makyaj yapmaktır. Elmacık kemiklerinin ve alın ortasının hafifçe aydınlatılması gerekir. Çeneyi arka plana ittiğimiz için dudakları ön plana çıkarmalıyız. Bunun için dudakları dolgun göstermemiz gerekir. Bunuda koyu renkli rujlar ve dudağı dolgunlaştıran rujlar kullanarak yapabiliriz.Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

kara yuze sahip olanlar nasil makyaj yapmali

Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için elmacık kemiklerin alt çukur tarafına gölgelendirme yapmalısınız. Alt tarafa yapılan gölgelendirme elmacık kemiklerini ön plana çıkarır. Gölgelendirme işlemini tamamladıktan sonra elmacık kemiklerinizin üst kısmına allık sürmelisiniz.
kara yuze sahip olanlar icin makyaj nasil yapilmali
Gölgelendirme için kullandığınız koyu renk allığın rengini keskin bir şekilde değil daha yumuşak hatla ayırmalısınız. Böylece makyajınız kare yüz şeklinizle bütünleşerek uyum sağlayacaktır. Alnınızın ve çenenizin köşe kısımlarına gölge yaparak yumuşatmalısınız. Böylece keskin hatlara sahip olan kare yüzünüzün hatları yumuşayacaktır.
kare yuze sahip olanlar nasil makyaj yapmali
Kare yüzlüler sadece alın bölgesini değil köşelerden çeneye doğru olan kısımlarını da yumuşatmalıdırlar. Bu tekniklerle yüzünüzün daha sivri ya da oval görünmesini sağlayabilirsiniz.

kare yuzler icin makyaj

Bir önceki yazımız olan Renkli Gözlere Makyaj Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde rengi gözler için makyaj, renkli göz makyajı ve renkli gözler nasıl makyaj yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git