İlk Buluşma makyajı nasıl yapılır? Etkileyici doğal makyaj önerileri

İlk Buluşma makyajı nasıl yapılır? Etkileyici doğal makyaj önerileri
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.454 kez okundu.

Bayanların ilk buluşma da oldukça dikkatli olduğu konuların başında gelen ilk buluşma makyajı nasıl yapılır adım adım sizlere anlatacağız.

Makyajımızın ilk işlemine fondöten ile başlayalım. Yüzümüze uyguladığımız ten rengi fondöten sonrası gözaltı morluklarını kapatmak için bir gözaltı kapatıcısı kullanarak gözümüzdeki morluklardan kurtulalım. Gözaltı morluklarını kapattıktan sonra makyajın en önemli bölümü olan göz makyajına geçelim. Göz makyajına hafif ten rengi bir far ile başlıyoruz.( ilk buluşma makyajı oldukça temiz ve doğal olması gerekiyor. Bu nedenle hafif tonlarda renk seçmeliyiz. Kesinlikle çok koyu renkler cildimize uygulamıyoruz). Ten rengi farımızı gözümüze düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra hafif pembemsi bir far ile far işlemini tamamlıyoruz.

Bakışlarımızı daha bir etkileyici yapmak için de kirpik diplerimize ince bir eyeliner çekerek gözlerimize derinlik kattıktan sonra parlak, ışıl ışıl gözlere sahip olmak isteyenler için gözümüzün pınarlarına beyaz göz kalemi uyguluyoruz. Şimdi de makyajımıza maskara ile devam ediyoruz. Etkileyici bir bakışa sahip olmak için maskaramızı gözlerimize uyguladıktan sonra göz makyajımızı da bitirmiş oluyoruz

Şimdi sıra allık uygulamasına geldi. Allığımızı yine hafif tonlarda ten rengine yakın tercih etmemiz gerekiyor. Allık uygulamasını özenli bir şekilde cildimize uyguluyoruz ve yavaş yavaş artık makyajımızın sonuna geliyoruz.

Son olarak dudak makyajına geçiyoruz. Dudaklarımızın dudak makyajı işlemine başlamadan önce mutlaka ölü derilerden arınmış olmasına dikkat ediniz. Ölü derilerden arınmış bir dudak için makyaj uygulamasına geçiyoruz. İlk olarak dudaklarımıza nemlendirici sürerek başlayalım. Nemlendiricimizi sürdükten sonra dudak kalemi ile dudağımızın kenarlarını düzgün bir şekilde belirginleştirelim ve son olarak pembemsi bir ruj sürerek dudak makyajının da sonuna gelelim. Siz değerli okurlarımıza ilk buluşma makyajını adım adım anlattıktan sonra bir de önemli bir dipnot düşelim.

İlk buluşmamızda rahatça gülebilmemiz ve ferah bir nefese sahip olmamızda çok önemli bu nedenle ağız bakımını mutlaka özen göstermemiz gerekiyor. Bu önemli bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra ilk buluşma makyajının nasıl yapılacağını ve ilk buluşmada dikkat edilmesi gereken noktaları sizlerle paylaşıp yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Yapmalı Mıyım? & Hangi Ürüne İhtiyacım Var? başlıklı makalemizde burun makyaj, kaş makyaj ve kirpik makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git