Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Önerileri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Önerileri
1 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 3.166 kez okundu.

 Gözlerinizin daha Büyük Görünmesi İçin Makyaj Önerileri !

Sonsuz güzellik taşıyan gözlerinizin daha büyük görünmesi için yollar mı arıyorsunuz. Büyük gözler sizi daha uyanık ve taze gösterir. Gözlerinizi büyük göstermek aslında çok kolay. Günlük yaptığınız makyajınızdaki birkaç noktayı değiştirip gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Gözler yüzün ana odak noktasıdır. Bunun için gözlerinizin büyük görünmesi dikkatleri gözlerinizin güzelliğine çekecektir. İşte gözleri büyük gösterecek makyaj önerileri.

1)Gözaltı şişliklerinizden kurtulun:

Gözlerinizi büyük göstermenin en temel yollarından biri gözaltı şişliklerinden kurtulmaktır. Çünkü gözlerin altı şiş olduğu için bu şişlikler gözleri kısar. Çatal ya da kaşık gibi metal parçaları buzdolabında beklettikten sonra gözaltı şişliklerinize koyun. En etkili yöntem ise buzdur. Buz gözaltı şişliklerine çok iyi gelir.

2)Gözlerdeki karanlık çevreleri kapatın:

buyuk gozler icin nasil makyaj yapilmali

Gözlerinizdeki karanlık çevreler sizi yorgun göstereceği gibi aynı zamanda gözlerinizin olduğundan daha küçük görülmesine de neden olur. Bunun için cildinizde daha hafif ve sıcak tonlarda kapatıcı kulanın. Mavi ve mor tonları ile de yüzünüze neşe katabilirsiniz.

3)Kirpiklerinizi kıvırın:

Kirpiklerinizi kıvırmak gözlerinizin büyük görünmesi için büyük bir etki yapar. Kıvrılmış kirpikler gözlerinizi daha geniş göstereceği gibi gözlerinizin de daha açık görünmesini sağlar.

buyuk gozler icin golgeli makyaj

4)Maskara ve Takma kirpik:

Maskara bayanların olmazsa yaşayamayacağı bir4 güzellik ürünüdür.Gözlerinize maskara sürdüğünüzde gözler daha taze ve uyanık görülür.Daha büyük gözler için takma kirpikte kullanabilirsiniz.

gozleri daha buyuk gosteren makyaj

5)Kirpik çizgisi:

Üst kirpik dibinize göz kalemi ile çizgi çekmek gözlerinizi daha büyük ve anlamlı gösterir. Alt kirpik uçlarınızda kalem çekebilirsiniz. Fakat üst kirpik diplerinizi alt kirpik diplerinden daha yoğun yapmalısınız.

6)Beyaz Eyeliner kullanın :

daha buyuk gozler icin makyaj modelleri

Hepiniz mutlaka siyah eyeliner kullanmışsınızdır. Siyah eyeliner gözlere dramatik görüntü vererek onlara farklı bir anlam katıyor ve gayette güzel görünüyor. Fakat siyah eyeliner gözleri kıstığı için gözlerinizin sadece yarı boyutuna kadar görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yerine beyaz eyeliner kullanırsanız gözünüzün tüm boyu fark edilecek ve gözünüz daha açık görünecektir.

7) Dış köşeler daha kalın olmalı:

Gözlerinizin dış köşelerinde daha kalın şekilde uygulayın. Böylece kenarları yukarı kalkar ve harika bir görüntü ortaya çıkar.

gozleri buyuk gosteren makyaj

8)Renk seçimi:

Kahverengi ve siyah gibi koyu renkler gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Bunun için lacivert veya erik rengi gibi göz kalemlerini tercih edin. Gümüş gibi canlı renklerde gözlerinizi daha büyük gösterir. Gözlerinize gölgelendirmeler yaparakta gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. gozleri buyuk gosteren gece makyaji

9)Nemlendirmek:

En kaliteli göz maskelerini kullansanız da iyi bir göz kremi kullanmasanız iyi bir sonuç elde edemezsiniz. Nemlendirici takviyeleri gibi maskeleri mutlaka kullanmalısınız. Gündüz ya da gece ulanabileceğiniz iyi bir göz kremi ile harika sonuçlar alabilirsiniz. Mesela benim en favori göz kremim Bobbi Brown. Kesinlikle tavsiye ederim.

buyuk gozler icin goz makyji yapimi

10)Gözlerinizi vurgulayın:

Gözlerinizin iç köşelerinde oluşturacağınız bir gölge onların kalkık görünmesini sağlar biliyor muydunuz? Göz çevrenizin alanlarını da vurgulamalısınız. Kaş kemerleri üzerinde kapatıcıyı biraz daha yoğun sürmek gözleri daha ön plana çıkarır ve aydınlık gösterir.

gozleri buyuk gosteren makyaj 2014

11 )Kaşlarınız gözlerinizin çerçevesidir:

Kaşlarınız gözlerinizin nasıl olacağını da belirler adeta gözlerinizin çerçevesidir. Kaşlarınızdaki fazlalıkları cımbızla alıp boşlukları kaç kalemi ile doldurun. Kaşlarınızı fırçalayıp şekil verin.

makyaj ile buyuk gozler nasil yapilir

daha buyuk gozler icin nasil makyaj yapilmali

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Dumanlı Göz Makyajı Yapmak için 16 Adım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git