Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
12 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 6.787 kez okundu.

Göz şekline göre makyaj

Bütün insanların kendi yüzlerine uygun bir göz şekilleri vardır. Hepsi de birbirinden farklı göz şekline göre makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi farklı göz şekillerine ne tür makyajlar  daha uygundur birlikte bakalım.

KÜÇÜK GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI: Göz şekli küçük olan bayanların öncelikle dikkat etmesi gereken en önemli nokta zaten küçük olan gözlerini koyu renkler kullanarak daha da küçültmemelidir. Yani küçük göz şekline sahip bayanlar koyu renklerden kesinlikle uzak dursunlar . Göz renklerini de hesaba katarak açık tonlu bir renk kullanmalıdırlar. Yine göz kapaklarında da açık tonlarda farlar ve kalemler tercih etmelidirler.Göz tipi küçük olan bayanlar birkaç dokunuşla gözlerini daha büyük göstererek ön plana çıkarabilirler.Bunun için göz pınarlarını aydınlatıcı ya da açık renk bir farla ışıklandırarak gözlerini daha büyük gösterebilirler.Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise gözü büyük ve açık göstermenin en iyi yolu göz yaşı çizgisine beyaz ya da bej gibi açık bir renk kalem çekmektir.Rimer kullanırken de rimeri kirpiğin diplerinde daha az uçların da ise  daha yoğun kullanarak gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. küçük gözler için makyaj

BÜYÜK VE ÇIKIK GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI: Büyük ve çıkık gözler birbirlerine çok benzerler. Bunun için her iki göz tipide de aynı makyaj yöntemini kullanarak onları küçültebiliriz. Gözü  küçük  göstermenin püf noktası ise gözü büyük göstermenin püf noktasının tam tersidir. Yani büyük ve çıkık göz şekline sahip bayanlar gözlerini daha küçük göstermek için hem gözyaşı çizgisinde hem de göz kapağında koyu renk göz kalemleri kullanmalıdırlar. Yine far kullanımında da koyu tonları tercih etmelidirler.Rimer’i ise kirpik diplerinde daha yoğun kullanarak gözlerinin aşırı büyük görünmesini engelleyebilirler.Büyük göz şekline sahip ünlüler arasında Michelle Trachtenberg ve Mila Kunis’i örnek olarak gösterebiliriz.

büyük gözler için makyaj (2)

YUVARLAK GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI: Yuvarlak göz şekline sahip olan bayanlar onları makyaj yardımı ile yanlara doğru genişleterek etkileyici bir görünüme kavuşabilirler. Peki bunu nasıl yapacaklar? Bunu yapmak için ,farı göz kapağının iç ve dış köşelerinde daha koyu orta kısımlar da ise daha açık tonlar kullanarak yapabilirler.Eyeliner ve göz kalemi kullanırken de aynı kural geçerlidir.yuvarlak göz tipine sahi polan bayanlar eyelineri gözün dışına doğru uzatarak kedi gözü makyajı denilen makyajı yapabilirler.Bu tarz tam onlara uygundur.

yuvarlak gözler için makyaj

BİRBİRİNE YAKIN VE BİRBİRİNDEN UZAK GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI: Birbirine yakın göz şekli gözlerin burun ile şakağın tam ortasın da  olmamasıdır. Bu göz şekline uyan ünlüler arasında Sarah Jessica Parker bulunur. Eğer sizinde gözleriniz birbirine yakınsa gözlerin burnuna yakın olan iç kısımlarında koyu renkler kullanmaktan kaçınmalısınız. Koyu renkler gözün dış köşelerine taşırarak kullanılırsa ,gözler dışa doğru uzatılabilir.Ayrıca kaç altında kullanılacak aydınlatıcıda gözleri birbirinden ayırır.
Sizde Brandy Norwood gibi birbirinden uzak şakaklarına yakın göz tipiniz varsa yukarıda anlattığımızın tam tersi bir makyaj yapmalısınız. Gözlerinin iç kısımlarında koyu renkler ve dikkat çekici renkli farlar kullanılmalıdır. Dış kısımlarda ise koyu renklerden kaçınmaya ve eyeliner kullanmamaya dikkat etmelisiniz

birbirine yakın gözler için makyaj

DÜŞÜK GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI: Düşük gözlerinin göze çarpan en belirgin özelliği gözlerin dış köşelerden hafif aşağıya doğru eyimli olmasıdır. Düşük gözlü bayanların ilk yapması gereken gözlerine dış kısımlarda kalkık bir görüntü vermektir. Bunu eyeineri uçlarda yukarı doğru çekerek yada farı dış kısımlarda yukarı doğru sürerek yapabilirler. Bu tarz makyaj düşük göz şeklini daha kalkık gösterecektir.Dengeli bir görüntü yaratmak için de gözlerin iç kısımları aydınlatılabilir.Anne Hathaway ve Marilyn Monroe gibi ünlülerde düşük göz tipine sahiptirler.

düşük gözler için makyaj

GÖZ KAPAĞI GÖRÜNMEYEN GÖZLER İÇİN MAKYAJ SIRLARI :Bu tip gözlerde öne çıkan en belirgin nokta gözün üst tarafı göz  kapağının üstüne sarkar ve göz kapağının görünmesini engeller.Göz kapağı düşük gözlere sahip bayanlar makyajda koyu renk kullanarak gözlerinin daha da küçük görünmesini engellemelidirler.Açık ve orta tonlar göz kapağında kullanılmalıdır.Ayrıca göz yaşı çizgisinde açık renk kalem kullanarak gözlerin daha açık görünmesini sağlayabiliriz.Dengeli bir görüntü yaratmak için de göz pınarlarında ve kaşlarda aydınlatıcı kullanılabilir.Blake Lively göz kapağı görünmeyen göz tipine sahip ünlülerdendir.

göz kapağı gözükmeyenler için makyaj

göz şekillerine göre makyaj

Yüz şekline göre nasıl makyaj yapılır adlı yazımızı okumaka için yüz şekline göre makyaj linkimizi tıklayın

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde dikdörtgen yüzler için makyaj, kare yüzler için makyaj ve makyaj modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git