Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Kullanımı Nasıldır?

Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Kullanımı Nasıldır?
26 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 2.492 kez okundu.

Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Kullanımı Nasıldır

Çoğu bayan bugüne kadar kullandığı eyeliner uygulamasından pek hoşnut kalmamıştır. Bunun nedeni beyaz eyeliner’i yalnızca göz kapağınızın içine sürmenizden kaynaklanmaktadır.

Bu yazımızda sizlere beyaz eyeliner’i nasıl kullanacağınızı ve gözlerde çekici ve büyüleyici bakışları nasıl yaratacağınızı anlatacağız. Buyurun birlikte inceleyelim.

beyaz eyeliner ile makyaj 2014

Beyaz eyeliner nasıl uygulanır:

Öncelikle işe göz kapağımızın üstüne belli olacak şekilde eyeliner çekiyoruz. Sonrasında ise gözün dış kenarlarından yukarı doğru bir hareket veriyoruz. Bu kısmı genellikle bütün bayanlar yapıyor. Ama önemli olan bundan sonrası. İkinci aşamamızda ise Göz kapaklarımızın alt kısmına ve gözümüzün iç kısmına yine belirgin olacak şekilde eyeliner sürüyoruz ve parmağımızla uyguladığımız eyelineri küçük dokunuşlarla düzeltiyoruz.

beyaz eyeliner çekme

Lauren Condrad’ın Eyeliner kullanımı:

Lauren Condrad’ın eyeliner kullanımına baktığımızda göz kapağına önce beyaz bir göz kalemi sürülmüş ve bir far fırçası yardımı ile bu göz kalemi göz kapaklarına dağıtılmış. Göz pınarlarında da beyaz kalem yoğun olarak kullanılmış ve daha sonra fırça ile bunları dağıtmış. Göz kapaklarındaki oluşan beyaz zemin üzerine ise siyah eyeliner çekilmiş. Yine alt kirpik diplerine de beyaz eyeliner uygulaması yapılmıştır. Son derece çekici bir bakış yaratılmıştır.

lauren conrad beyaz eyeliner göz makyajı

Rihanna’nın Eyeliner kullanımı:

Rihanna’nın önce gözünü beyaz eyeliner ile çevrelemiş ve daha sonrada bunu düzgün şekilde dağıtılmış. Gözlerinin iç kısımlarından başlanarak metalik ve hafif ışıltılı beyaz göz kalemi kaş kavislerine kadar uygulanmıştır. Alt ve üst kirpik hizasında ise siyak eyeliner kullanılarak gözlere büyüleyici ve etkileyici bir hava verilmiştir

rihanna beyaz eyeliner makyajı

Parıltılı şampanya rengi ile eyeliner nasıl yapılır:

Göz kapaklarında beyaz eyeliner trendi ve gözünüzdeki bembeyaz çizgiler hoşunuza gitmemişse bu durumu şampanya renginde ışıltılı eyeliner kullanarak değiştirebilirsiniz. Parıltılı şampanya rengi ile gözlerinizde kuyruk oluşturabilirsiniz. Alt kirpiklerinizde hafif şekilde aydınlattıktan sonra göz makyajınızı tamamlayın. Alt kirpiklerinize hafif şekilde beyaz eyeliner sürdüğünüzde gözlerdeki kırmızılığı kapatacak aynı zamanda yorgun olduğunuz zamanlar da beyaz eyeliner gözlerinize canlılık ve parlaklık vererek yorgunluğunuzu saklayacaktır.

şampanya rengi beyaz eyeliner

Koyu renkli ya da smokey makyajına eyeliner nasıl uygulanır:

Gözlerimizin V şeklinde olan kısmına yani iç kısmına beyaz eyeliner uygulayarak aydınlatma yapıyoruz. Bu uygulama gözleri büyük göstererek hem gözlerin güzelliğini ortaya çıkaracak hem de bütün ilginin gözler de toplanmasını sağlayacaktır. Koyu renkli bir makyaj üzerine beyaz eyeliner uygulaması ile ayrıca bakışlarınıza da derinlik kazandırmış olacaksınız.

beyaz eyeliner esmerlere nasıl olur

Kuyruklu siyah eyeliner üzerine beyaz eyeliner uygulaması nasıl yapılır:

Göz kapaklarımıza her zaman olduğu gibi yoğun bir şekilde beyaz göz kalemi uyguluyoruz. Yine beyaz eyelinerimizi kullanarak kalın bir kuyruk oluşturuyoruz. Daha sonra kirpik diplerimize ince hatlarla siyah kuyruklu eyeliner çekiyoruz. Bu uygulamanın üzerine kirpiklerimizi ön plana çıkarmak için bol bol maskara sürüyoruz. Belirgin ve etkileyici bir görüntü elde edeceksiniz. beyaz eyeliner sürme şekilleri

Bir önceki yazımız olan Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı ? başlıklı makalemizde beyaz ten, beyaz tene uygun makyaj ve beyaz tenliler için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git