Dudak Şekline Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Dudak Şekline Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalı
22 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.835 kez okundu.

Dudak Şekline Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Dudakların dolgun ve çekici görünmesi için seçtiğiniz ruj çok önemlidir. Dudak şeklinize uygun olan rujları tercih etmelisiniz. Çünkü dudak şekline uymayan bir ruj sizi çekici göstermek bir tarafa tam tersi itici gösterebilir. Herkesin dudakları doğuştan dolgun değil. Elbette. Zaten doğuştan dolgun dudaklara sahip olan bayanlar şanslı guruptan. Bunun dışında ince dudaklara sahip olan bayanlarda çoğunlukta. Peki, dudaklarımızı dolgun ve çekici gösterecek rujları nasıl seçmeliyiz. İşte dudak şekline göre ruj seçimleri.

Üstü ince, altı kalın dudaklar için ruj seçimi:

Alt ve üstü farklı kalınlıklarda olan dudaklara sahipseniz bunun için yapmanız gereken ilk iş her iki kısmın kalınlığını dengeleyerek farkı ortadan kaldırmaktır. Bunun için üst dudağınızı bir kalem kalınlığı kadar olacak şekilde dışından çerçevelemelisiniz. Daha sonra çerçevenizin içersine rujunuzu uygulayın. Alt dudak kısmınızda ise kalem kullanmamalısınız. Sadece rujunuzu uygulayın. Dudaklarınızın daha dengeli görüldüğünü göreceksiniz.

ustu ince alti kalin dudaklar icin ruj secimi nasil olmali

İnce dudaklar için ruj seçimi:

İnce dudaklar bayanlar tarafından pek sevilmeyen gösterişsiz dudaklardandır. İnce dudakları kalın ve dolgun göstermenin en basit yolu dudak kalemi ile çerçeve oluşturmaktır. Ruj seçiminiz şeffaf ya da açık tonlarda olmalıdır. Koyu ruj renkleri dudakları toparladığı için ince olan dudakları daha da ince gösterir. İnce dudağı kalın ve dolgun göstermenin bir başka yolu da alt dudağın ortasına parlatıcı sürmektir.İnce dudaklara nasıl ruj sürülür hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz tıklayınız.

ince dudaklar icin ruj secimi nasil olmali

Dolgun dudaklar için ruj seçimi:

Dolgun dudaklı bayanların şanslı gruptan olduğunu söylemiştik. Zaten dolgun dudaklı bayanlar oldukça çekici bayanlardır. Bunun için dudakları ruj ile dolgunlaştırarak daha da ön plana çıkarmaya gerek yok. Çünkü abartı güzel olan dudakları çirkin bir görüntüye döndürebilir. Bunun için koyu renkli rujlar ve özellikle kırmızı ruj dolgun olan dudakları daha da dolgulaştırarak abartılı bir görünüme neden olur. Bunu için dolgun dudaklara sahip olan bayanlar koyu renkli rujlardan ve kırmızı rujdan uzak durmalıdırlar. Uçuk pembe, şeftali onları ya da parlatıcı dolgun dudaklı bayanlar için yeterli olacaktır. Nemlendirici özelliği bulunan lipstickler kendiliğinden parlaklık verdiği için bu bile yerli olacaktır. Rujunuzu dudak ortasında yoğunlaştırarak aşırı iri görülmesini engelleyebilirsiniz. Dolgun dudaklar çok ön planda olduğu için kusurları da hemen belli olur. Bunun için nemlendiricinizi düzenli olarak kulanın.

dolgun dudaklar icin ruj secimi

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git