Doğru Bir Gece makyajı Nasıl Yapılır ?

Doğru Bir Gece makyajı Nasıl Yapılır ?
2 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.796 kez okundu.

Doğru Bir Gece makyajı Nasıl Yapılır

Gece makyajının elbette gün içersinde kullandığımız makyajdan farklı olması gerekir. Çünkü gün ışığı ile gece arasında fark vardır. Gündüz gün ışığında güzel görünen bir makyaj gece bizi çok itici gösterebilir. Öncelikle gece makyajının uykusunu almış dinlenmiş bir cilde yapmalıyız. Doğru bir gece makyajı için neler yapmalıyız beraberce bakalım.
[highlight]Gece makyajında ön plana çıkan en önemli detay gözlerimiz ve dudaklarımızdır; [/highlight]Çünkü pırıl pırıl ve ışıldayarak etrafa bakan bir gözle bakımlı ıslak dudaklar ile harika görüneceksiniz. Gece için tercih ettiğimiz kıyafet genelde abiye türü kıyafettir. Kıyafetimizde bulunan dekoltelere uygun olan bir fondöten ile işe başlamalıyız.

Gece makyajında fondöten nasıl uygulanır:

Yüzümüzün fonunu oluşturacak olan fondöten elbisemizin dekoltesine ve boyun bölgemize uygun olacak şekilde ten rengimizden bir ton açık renkte olmalıdır. Çünkü vücudumuzun açıkta kalan yerleri ile yüzümüz uyum içersinde olmalıdır. Fondöteni uyguladıktan sonra pudra yardımı ile sabitleyiniz.

Gece makyajında göz makyajı nasıl olmalı :

Gece en çok dikkat çeken yerlerden biri gözlerimizdir. Onların gece karanlığında ışıl ışıl parlamasını sağlamalıyız. Bunun için tenimize ve göz rengimize zıt renkler kullanmalıyız. Renkler arasında zıtlık yaratarak gözlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Gözlere eyeliner uygularken ince çekilmesine dikkat etmeliyiz, çünkü yoğun rimel uygulaması ile bunu dengeleyeceğiz .2–3 kar rimel sürerek kirpiklerinizin iyice hacimli ve dolgun görünmesini sağlayınız. Rimel tercihe göre siyah lacivert ya da kahve tonlarında olabilir. Böylelikle kirpik çizgimiz çok hoş görünecektir. Gözlerimizin ışıldaması gerekir demiştik bunun için simli ve parıltılı bir far gece makyajı için çok uygun bir seçenektir.

Gece makyajında allık uygulaması nasıl yapılır :

Elmacık kemiklerinizi canlı ve parlak gösterecek bir allık kullanmalısınız. Sizlere Terracota allıklarını öneririz.

gece makyajı için neler yapılmalı

Gece makyajında ruj uygulaması nasıl olmalıdır:

Gece makyajı denilince ilk akla gelen renk kırmızıdır. Çünkü gecenin karanlığında ön plana çıkan ayrı zamanda da çekici bir renktir. Mor ve bordo rujlarda gece makyajı için kullanılabilir. Dudak makyajınızın uzun süre dayanması için uygun bir dudak kalemiyle dudaklarınıza çerçeve yapabilirsiniz.

gece makyajı için kırmızı ruj

Gece makyajında dekoltenin önemi:

Makyaj yapımında elbiselerinizde bulunan dekolteler de büyük önem taşır. Işıltılı bronz renk pudralardan sürerek boyun ve dekoltemizin bulunduğu bölgeyi koylulaştırıp parlatabilirsiniz. Bronz pudralar teni canlı göstermenin yanı sıra aynı zamanda da canlılığı ile sağlıklı bir ten görüntüsünü elde edebilirsiz.

gece makyajı için ruj renkleri 2014

[highlight]Koyu bir gece makyajı için neler yapılmalıdır ?[/highlight]

Koyu gece makyajında en önemli unsurlardan birigözlerdir.. Bunun için gözleri ön plana çıkaracak ve dikkat çekmesini sağlayacak renkler kullanılmalıdır.

koyu gece makyajı 2014

*Gece bulunacağımız yerdeki ışığa uygun şekilde çarpıcı renkler seçilmelidir. Çünkü bulunacağınız yerde gün ışığı olmayacaktır.

*Cildimizi makyaj öncesinde nemlendirdikten sonra fondöteni uygulamalıyız. Ten rengimizden bir ton açık olan fondöteni uygulamalıyız. Açık renk bir fondöten ayrıca gözleri de ortaya çıkarır. Daha kalıcı bir makyaj için fondöteninizi nemlendirdikten sonra uygulayın. Daha sonra kullanacağınız beyaz renkli bir pudra ile fondöteni Yüzünüze sabitleyin

* Gözlerinizde renk olarak siyah, mor ve kahverengiyi kullanabilirsiniz. Koyu olan bu renkler hem gözleri büyük gösterir hem de çekici hale getirir. Gölgelendirme yaparak koyu renk farları birbirine uyacak şekilde karıştırabilirsiniz. Böylece gözlere hareket gelmiş olacak.

*Ten rengine göre bronz olan ya da simli bir allık kullanabilirsiniz. Bronz allıklarla elmacık kemikleri daha belirgin ve aydınlık olur. Zaten ışıltılı allıklarda gece makyajı için tam uygun olanlarıdır.

* Dudakların yumuşak ve pürüzsüz görünmesi için makyajdan önce dudaklarınızı nemlendirin.

* Gözlerimizde koyu renkler kullandığımız için dudaklarımızda daha açık renk ya da şeffaf rujlar tercih ederek dengeyi sağlamalıyız.

*Gece makyajınızdaki renkleri saç renginize uygun şekilde de yapabilirsiniz. Mesela sarı saçlara göz rengi olarak mor ve kahverengi en uygun olan renklerdir. Siyah saçlılar ise yine gece makyajlarında yine siyah tonları kullanabilirler.

2014 Gece makyajı trendlerin ile ilgili görsellerimizi aşağıdaki galerimizden incelemeyi unutmayın…

Bir önceki yazımız olan Rihanna Makyajı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde rihananın makyajı, rihananın makyajını nasıl yaparım ve rihanna hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git