Burun makyajı ile burun düzeltme ve küçültme

Burun makyajı ile burun düzeltme ve küçültme
18 Mart 2014 tarihinde eklendi, 3.289 kez okundu.

Kusurlu Burun Makyajı ile burun düzeltme ve küçültme

Burnu kusurlu olan bayanlar makyaj hileleri ile burunlarını olduğundan daha güzel gösterebilirler. Bunu yapmak için burnu güzel gösteren makyajın ipuçlarını bilmek gerekir.

Büyük ve Uzun Burun Makyajı:Burnunun uzun ve büyük olduğundan şikâyetçi olan bayanlar burunlarının büyük ya da sivri olan bölümüne koyu renk bir fondöten kullanmalıdırlar. Böylece burun daha küçük ve düzgün görünür. Kesinlikle burnunuzda açık renk fondötenler kullanmayın çünkü açık renkler burnunuzdaki kusurları daha fazla ön plana iter. Burnu her iki tarafa yayılmış ve orantısız olan bayanlar ise burunlarının kanat kısımlarını güçlendirerek daha küçük bir buruna sahip olabilirler.

Küçük Burun için Mayaj:Burnunuzun aşırı küçük olduğundan şikâyetçi iseniz burun uçlarınıza açık tonda bir fondöten uygulayın. Burnun diğer kısımlarında ise gölgelendirme yapın. Koyu renk fondöten kullanmayın burnunuz daha da küçük görülür.

Yamuk Burun Makyajı:Yamuk olarak tabir edeceğimiz burna sahipseniz burnun açıkta kalan kısmına koyu bir tonla diğer kısmına ise daha açık bir tonla gölgeleme yapmalısınız. Gölgeleme bittikten sonra pudra sürünüz pudra yapılan gölgelemeleri hem sabitler hem de güzel görünmesini sağlar.

Kemikli Burun Makyajı:Kemikli bir burna sahipseniz kemiğin üzerine koyu renk bir kapatıcı sürün.

Özetle diyebiliriz ki koyu renk kapatıcılar burnun kusurlu olan yerlerine arka plana itilmek istenilen yerlerine sürülür. Açık tondaki adımlatıcılar ise burnun daha fazla ön plana çıkarılmak istenen bölgelerine uygulanır. Burun makyajında yaptığınız gölgelemeleri fırça yardımı ile yapmalısınız. Böylece daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Burnunda kusur bulunan birçok ünlü bile ameliyata gerek olmadan burunlarını makyaj hileleri ile güzel bir hale getirebiliyorlar. Çünkü herkesin burnu doğuştan bir mükemmeliyete sahip değil. Sizde bu ipuçlarımızdan yararlanarak burnunuzun daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.
Burnunuz nefes alıp vermekte zorluk yaratacak şekilde yamuksa bir doktora başvurarak burun amaliyatı olabilirsiniz. Sağlık her şeyden önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Makyaj ile Büyük Burnu Saklamanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git