Burçlara Göre Makyaj Teknikleri

Burçlara Göre Makyaj Teknikleri
5 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 3.113 kez okundu.

BURÇLARA GÖRE MAKYAJ

Bayanların makyajı yüz tipine,kişiliğine  bulunduğu ortama ve günün saatine göre yapılmalıdır.Bu makalemizde ise astroloji’ye yani burçlara uygun makyaj nasıl yapılmalıdır onun üzerinde duracağız.Toprak,hava,su ve ateş gruplarından yola çıkarak yapılacak makyaj nasıl olmalıdır.

ATEŞ GRUBU KADINLARI=Koç,aslan ve yay bu grubun temsilcileridir ve en önemli özellikleri iddialı olmalarıdır.Bunun için makyajlarıda iddialı olmalıdır.Bu kadınlar dikkat çekmeyi ve çekiciliği sevdikleri için fark edilmek onlar için çok önemlidir.Bunun için dikkat çekici renkler ve çizgiler kullanmaları gerekir.Renkleri kırmızı ve siyahtır.Gözlerde hem far hemde kalem olarak siyah rengi kullanmalarını öneriyoruz.Gölgelemelerde ise siyahla zıtlık yaratacak beyaz farlar onları daha dikkat çekici hale getirecektir.İçlerindeki dikkat çekme isteğini en iyi şekilde kırmızı ruj ve kırmızı tonlardaki allıkla tatmin edebilirler.

  ateş gurubu burç kadınları makyaj

SU GRUBU KADINLARI:Yengeç,akrep ve balık bu grubun burçlarıdır.En önemli özellikleri sezgilerinin ve iç güdülerinin yüksek olmasıdır.Su grubu kadınlarının rengi yeşildir.Yeşilin her tonunu kullanabilirler.Gizemli mesajlar vermek istiyorlarsa nil yeşilini kullanmalarını öneriyoruz.Bu grup göz makyajında ise kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler kullanmalıdır.Daha çok çocuksu tenleri olduğu için seftali rengi allık kendilerine çok uygun olacaktır.Rujda ise pembenin bütün tonlarını kullanabilecekleri gibi oranj rengide su grubu kadınlarının mutlaka kullanması gereken renklerdendir.

  su gurubu burçlar için makyaj

HAVA GRUBU KADINLARI:İkizler, terazi ve kova bu gruba girerler.bu gruptaki burçların en önemli özelliği özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcisi olmalarıdır.Renkleri ise mavi ve pembedir.Göz makyajlarında Mavi ve lacivertin her tonunu kullanabilirler.Sürecekleri pembe allık onlara ışıltı katacaktır.Ruj seçiminde de pembe nin her tonunu kullanabilirler.

  2014 hava grubu burçlarda makyaj

TOPRAK GRUBU KADINLARI=Boğa,başak ve oğlak bu gruptan olan burçlardır.Bu gruptaki burçların en önemli özelliği sakin ve evcimen olmalarıdır.sadeliği severler ve abartıdan hiç hoşlamazlar.Bu makyajlarınada yansımalıdır.Sade ve göze çarpmayan renkler kullanmalıdırlar.Kahverengi toprak grubunun rengidir.Farlar,allıklar,rujlar bu rengin hakimiyetindedir.Yüzlerinin her kısmında kahverengiyi rahatlıkla   kullanabilirler.Makyajlarının pastel tonlarda olmasını öneririz.Daha açık tenli olanlar ise makyajlarında şeftali tonlarını kullanabilirler.

toprak burcu burçlarda makyaj

Bir önceki yazımız olan Eyeliner Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizde eyeliner, Eyeliner çekme ve Eyeliner Nasıl Çekilir hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Burçlara Göre Makyaj Teknikleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sibel dedi ki:

    Burçlara göre makyaj çok doğru gerçekten kişiliğimizi yansıyor

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git