Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı ?

Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı ?
21 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 3.659 kez okundu.

Beyaz Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı

Makyaj yapımında birçok detay önemli olsa da en önemli unsur kuşkusuz ki ten rengidir. Ten rengine uygun olmayan bir makyaj ve renk kullanımı yüzünüzü çok itici bir hale getirebilir. Makyaj yaparken başkasının makyajını bakarak makyaj yapmayın. Çünkü başkasında mükemmel duran bir makyaj sizde tam tersi bir etki yaratabilir. Çünkü herkesin kendine ait olan ten rengi, yüz tipi, göz şekli gibi detayları vardır. Bu yazımızda size beyaz tenliler nasıl makyaj yapmalı konusunda bilgiler vereceğiz.

beyaz tenliler için makyaj

Beyaz tenlilerde ruj kullanımı:

Koyu ruj renkleri beyaz tenliler için pek uygun değildir. Beyaz bir tene koyu bir ruj uyguladığınız da dudaklar çok fazla ön plana çıkacak adeta sizi palyoça gibi gösterecektir. Beyaz bir tene yakışan ruj rengi gül kurusudur. Gül kurusu fazla canlı olmayan bir renktir. Beyaz bir cilt ise aksine çok canlı durur. Gül kurusu bir ruj kullanarak bu dengeyi sağlayabilirsiniz. Dudaklarınızı kalın göstermek için gül kurusu bir kalem ile çerçeve yapıp içine de gül kurusu rujunuzu sürünüz. Gül kurusu teninizin ön plana çıkıp sırıtmasını engelleyecektir. Ayrıca teninize de en uygun renk olarak dudaklarınızı masum ve sevimli gösterecektir. Size uygun olan diğer ruj renkleri ise açık pembe, parlak domates kırmızısıdır.

beyaz tenliler için ruj renkleri nelerdir

Beyaz tenlilerde rimel kullanımı:

Beyaz bir tene uygun olan rimel rengi kahverengidir. Kahve siyah karışımı da bir renk tercih edilebilir. Koyu renkler dikkat çekici olduğu için rimeli kirpiklerden sürmeye başlayarak gözleri ön plana çıkarabiliriz. Beyaz bir tende koyu yapılmış bir göz makyajı dikkatleri koyu olan bölgeye yani gözlere çekecektir.

beyaz tenliler için rimel kullanımı

Beyaz tenlilerde göz kalemi kullanımı:

 

Koyu bir rimelden sonra uygulanacak olan göz kalemi açık renklerde olmalıdır Çünkü koyu renk bir kalem kullanılırsa zaten koyu olan rimel ile birleşip birbirini boğacaktırlar. Ortaya karmakarışık çirkin bir görüntü çıkacaktır. Onun için göz kaleminde şeffaf ve açık renkler kullanmalısınız.

beyaz tenliler için göz kalemi

Beyaz tenlilerde far kullanımı:

Beyaz tenliler için önereceğimiz far renkleri ise açık kahvenin yanı sıra pembe, gri, yeşil, mavi, mor renklerdir.

beyaz tenliler için far renkleri

Beyaz tenlilerde allık ve fondöten kullanımı:

Allık kullanımında da koyu renklerden uzak durmalısınız. Açık kahve, pembe, gül kurusu allıklar teninizle uyum sağlayacaktır. Fondöten kullanımında ise ayarı iyi tutturmak gerekir. Çok açık renkler yüzü küllü gösterirken, çok koyu renkler ise yüzü çok fazla ön plana çıkararak yapılan makyajı geri plana iter.

beyaz tenliler için allık ve fondotek kullanımı

 

Bir önceki yazımız olan Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde burcu eEsmersoyun makyajı, Burcu Esmersoy ve Burcu Esmersoy makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git