2014 Mor Ruj Trendi

2014 Mor Ruj Trendi
19 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.592 kez okundu.

2014 Mor Ruj Trendi

Sevgili bayanlar bugünkü makalemizde mor ruj trendi hakkında konuşacağız. Mor ruj denilince iddia ve sıra dışılık akla geliyor hemen. Birazda entel bir görüntü veriyor ne dersiniz? Bazı bayanlarımız mor ruju severek kullanırken bazı bayanlarımızda mor renk deyince biraz ürküyor. Mor ruj kesinlikle sıradışı bayanların rengi. 2014 yılında da Mor rengin yılın rengi olduğunu söylemiştik. Her yerde kendini gösteren mor rengin dudaklara da yansıması gayet doğal. Mevsimlere göre mor rujun tonlarıda değişmektedir. Mesela kış mevsiminde erik çürüğü, koyu mor, morumsu borda renkler daha çok kullanılmaktadır. Yazın gelmesi ile morda canlanıyor ve dudaklara fuşya morları yansıyarak canlı, cıvıl cıvıl bir görüntü ortaya çıkıyor. Tabi ki mor rengi kullanırken dikkat etmemiz gereken ayrıntılar vardır. Yanlış bir kullanımda rüküş bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Mor rengi kullanırken hangi ürünlerle kullanacağız makyajımız nasıl olmalı birlikte inceleyelim.

Mor Ruj’un bronzlaştırıcı ürünler ile kullanımı:

Kış ayı mor rujlara siyaha yakın koyu renkler olarak yansımaktadır. Dudaklarda böyle koyu bir rengin kullanılması dikkat edilmezse ten renginin çok açık sönük görünmesine neden olur. Buna bakarak bronzlaştırıcılar kurtarıcımız oluyor. Böyle koyu bir rengin altına açık bir ten olmaycağı için tenimizi bronzlaştırıcı ile koyulaştırmamız gerekir. Teninin tamamında bronzlaştırıcı kullanmak istemeyen bayanlar bronz tonlardaki allıkları tercih edebilirler. Fakat pembe gibi açık ton allıkları asla mor rujla kullanmayın.

Mor ruj ile yapılan makyaj nasıl olmalı:

Mor ruju dudağımızda kullanacağımız için makyajımızın odak noktası yani en ilgi çekici yanı dudaklarımız olacaktır. Günlük sade kullanımlar için mor ruj ile beraber göz kalemi rimel ve yanaklarda hafif bronzlaştırıcı allık kullanmak yeterlidir. Yüzünüzde başka ürünlerde kullanmanız günlük bir makyaj için aşırı abartılı olacaktır. Gece makyajı içinse mor ruj ile toprak tonlarında bir göz makyajı uygun olacaktır. Allık ise monokrom yani tek ton olmalıdır. Bu şekilde göz makyajınız ile dudak makyajınız birbirini tamamlayarak bütünleşecektir. Ortaya çok güzel bir yüz çıkacak emin olun. Mor renk ruj ile sıcak bronz tonları ya da gole tonlarda kullanabilirsiniz. Far rengini seçerken ise dudaklarınızdaki morun tonuna göre ayarlamalısınız. Koyu morları ve erik çürüğü moru sıcak bakır tonlarıyla kullanmalısınız. Allık olarak bronz allık kullanırsanız makyajınız belirginleşerek kendini gösterir.

Mor ruj kullanımında doğru tonu nasıl bulabiliriz:

Morun her rengi herkese yakışmayacağı için morun tonunu belirlerken ten, göz ve saç renginizi baz almanız gerekecek. Bu durumda sizin ile aynı özellikleri taşıyan ünlülerden ilham alabilirsiniz. Profesyonel yardım için ruju aldığınız yerdeki güzellik uzamanlarına danışabilirsiniz.

mor ruj nasıl kullanılır

Bir önceki yazımız olan Erkeklerin Kadınlarda Beğendiği Makyajlar başlıklı makalemizde beğendiği, erkeklerin ve erkeklerin beğendiği makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git