Yüz şeklinize göre kaş modelleri

Yüz şeklinize göre kaş modelleri
29 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 33.282 kez okundu.

Yüz şeklinize göre kaş modelleri

Kaşlar yüzün, burun ve dudaktan sonraki en önemli faktörlerinden biridir. Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun.

resimdeki sıra  ile
1- Dağal şekilli kaş
2- köşeli kaş
3- Kemerli Kaş
4-Düz kaş

Kare Yüz
En ideal kaş şekli: Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zaten güçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.


Oval Yüz
En ideal kaş şekli: Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engellerKalp şeklinde yüz
En ideal kaş şekli: Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.
Yuvarlak yüz
En ideal kaş şekli: Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağrlık vermelisiniz.
Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.


Elinize bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.

Yüzdeki ifadeyi ortaya çıkaran kaşlardır, ancak ne yazık ki çoğu kadın bu gerçeğin farkında değildir. Yüz tipinizle kaş şekliniz uyumlu olmalıdır. Sadece moda diye kavisli kaş şeklini kullanmanız, yüzünüzde sürekli sinirli bir ifade taşımanıza neden olabilir. Doğru seçimle, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

 

Yüz Tipine Göre Kaş Şekliniz

Oval yüzde, armoni sağlamak için kaş çizgisi hafifçe yuvarlanmalıdır.çok yuvarlak olması yüzünüzü olduğundan çok kilolu yüz yapar.

Uzun yüzde, kalınca ve yatay olmalıdır.uzunu yatay keser.Düşünsenize uzun yüzde oval kaş yüzü daha çok uzatır.

kavissiz düz kalın kaş  Köşeli yüzlerde, yuvarlak olmalıdır.

Yuvarlak yüzlerde, gözlere yakın ve asla kavisli ve yuvarlak olmamalıdır.Düz veya doğal olmalıdır.

Sivri yüzlerde, kavisli ve keskin olmamalıdır.sizi sert gösterir.düz ve kavissiz olmalıdır.

Göz tipine göre kaş şekliniz

Çukur gözlerde, kaş rengi çok koyu ve belirgin olmamalıdır.

Aşağı doğru gözlerde, açık renk olmalı ve ucu aşağıya düşmemelidir

Unutmamanız gereken en önemli noktaysa düşük ve silik kaşlar kişiye yorgun ifade vereceğidir.Kaş boyaları ile kolaylıkla bunu halledebilirsiniz.Yada kaş kalemi (sert çizgilerle değil nokta olarak sürülmeli) oda yoksa kahve göz farı buna uygun bir vurgu olacaktır.Yılın modası olan koyu kalın kaş modeli devam etsede sıkılmış durumdayız.eger saç renginiz açık tona boyadıysanız ve kaşlarınız benim gibi çok koyu ise saç boyalarına karıştırılan  oksidasyon sularının %6 lık olanı kaşınıza sürüp 10 dakka bekleyip yıkayın kaşınızın sertliğini kırmış olursunuz. Siz kaşınızı ne çok ince ne çok kalın herzaman doğal şekline yakın tutun.

Bir önceki yazımız olan Göz altı morluklarına çözüm başlıklı makalemizde göz altı halkaları, göz altı kapatma ve göz altı makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yüz şeklinize göre kaş modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. funda dedi ki:

    Kaşın güzelliği inceliğine bağlıymış gibi bir anlayış ezberlenmiş bir yanılgıdan başka şey değil ve bu çılgınlık kadınların hemen hepsince benimsendiği gibi bakımlı erkekler ya da geylerce de benimseniyor. Çok kalın kaş elbette estetik değildir ama ince kaş da bir o kadar güzellikten çalıyor. İnce kaş tıpkı saçlarını kazıtmak gibi büyük bir dezavantajdır ve yaşlı gösterir. Kalın kaş ise hem doğal göründüğü için, hem de (daha önemlisi) gözlerin ifadesini güçlendirdiği için her zaman tercih edilmesi gereken kaş biçimidir. Farklı kalınlıkta kaşlarla fotoğrafınızı çekin kıyaslayın, aradaki farkı göreceksiniz… Kaşlarınızı yolup alnınızda iki fare kuyruğuyla dolaşmayın; sadece gözlerinize çok yakın ya da çok uzaktaki kılları almanız yeterli olacaktır… Aynaya çok yakından baktığınız için kaşlarınız kalınmış hissine kapılıp alıyorsunuz, oysa 1 metre kadar bir mesafeden bakınca kaşlarınızı fazla inceltmeye gerek olmadığını anlarsınız.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git