Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
16 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 5.640 kez okundu.

Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olur? Güneş gözlüğü alırken hangi yüz şekline sahip olduğunu bilmeniz ve size en yakışan modeli bulmanız çok önemli!

Peki Yüz tipinize en yakışacak güneş gözlüğünü nasıl bulursunuz?

Bir türlü yüzüme yakışan güneş gözlüğünü bulamıyorum bu benim için çok zor diyorsanız yazımızı daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.Bazen vitrilerde çok beğendiğimiz güneş gözlüklerini denediğimizde kendimize hiç yakışmadığını görürüz ve bu gerçekten çok sinir bozucu bir durum.Okadar gözlük denemeleri ama sonuç olumsuz.
Yüz şeklmizi belirleyen burun yanak ve göz bölgesidir.Gözlükle bu bölgeleri kapattığımızda, bize en çok yakışacak gözlüğü bulmamız çok önemli.2014 Yaz Güneş Gözlüğü Modelleri konumuz için tıklayabilirsiniz.

yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi 1

Kare Yüz şekli için güneş gözlüğü nasıl olamlı?

Kare yüzlü kişiler geniş alınlı, kare geniş çene ve daha belirgin yüz kemikleri.Eğer kare yüz şekline sahipseniz size en çok yakışacak gözlük tipi oval, yuvarlak gözlük çerçeveleridir.Yüz hatlarınız keskin olduğundan köşeli gözlükler size yakışmayabilir.Bu modeller ilginizi çekiyorsa sizde burundan alına doğru genişleyen kelebek gözlük şekillerini tercih edin.Geometrik ve köşeli gözlüklerden uzak durmalısınız.

yüz şekline göre güneş gözlüğü nasıl seçilir 2014

Oval Yüz şekli için gözük seçimi nasıl olmalı?

Oval yz şekli orantılı yüz hatları, alın kısmına göre daha küçük çene ve belirgin elmacık kemikleridir.

Oval yüz şekline tüm gözlük şekilleri genelde yakışır.Bu konuda tedirgin olmanıza gerek yok.2014 trendi yuvarlak gözlüklerden sizde satın alabilirsiniz.Fakat çok büyük çerçeveli gözlüklerden uzak durun .

yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olur

Uzun Yüz şekli için güneş gözlüğü seçimi nasıl olmalıdır?

Uzun yüz şekli enine göre daha uzun bir yüz tipidir.

Gözlük kenarları köşeli olan modelleri size yakışabilir.Büyük çerçeveli gözlükleri rahatlıkla seçebilirsiniz.Sakın ola küçük ve dar yuvarlak gözlükleri tercih etmeyin.

uzun yüz şekli için gözlük modelleri 2014

Yuvarlak Yüz şekli için gözlük seçimi nasıl olmalı?

Yuvarlak yüz şekli dolgun yanaklar, daha küçük çene yapısı.Köşeli gözlük çerçeveleri size çok yakışacaktır.Geometrik gözlük modellerinide deneyebilirsiniz bu modeller de size yakışabilir.Çok küçük ve aşağı doğru genişleyen gözlük modellerini seçmemelisiniz.

yuvarlak yüz şekline göre gözlük modelleri 2014

Elmas Şekilli Yüz için gözlük seçimi nasıl olmalıdır?

Elmas yüz şekli daha çıkık elmacık kemkleri, küçük çene ve dar alın kısmı.

Tipik özellikleri: Keskin elmacık kemikleri, ince çene, daralan alın bölgesi.Oval gözlük modelleri size çok yakışır.Kedi gözü gözlüklerde sizin tercihleriniz olmalı.Elmacık kemiklerinizin güzelliğini daha çok çıkarmak için şeffaf ve ince çerçeveli gözlük modellerini seçebilirsiniz.Dar çerçeveli gözlüklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

elmas yüz şekline göre güneş gözlüğü modelleri

Kalp Yüz şekli için güneş gözlüğü seçimi

Büyük alın, yüksek elmacık kemikler ve ince uzun çene yapısıdır.Yuvarlak çerçeveler ve dar gözlük çerçeveleri size en çok yakışan gözlük modellerindendir.Alın kısmı çok geniş olan güneş gözlklerini tercih etmeyin.Üstü daha ince altı kalın olan çerçeveler size uygundur.

kalp yüz şekli için gözlük modelleri 2014

Üçgen Yüz şekli için güneş gözlüğü nasıl olmalıdır?

Yüz yapısı küçük çene, geniş alın bölgesi veya geniç çene dar ılın bölgesi olan bir yüz tipidirç

Kalın çerçeveli gözlük modelleri size çok yakışır.Yüzünüzün dar olan kısmında geniş olan çerçeve kullanabilrisiniz.Alın bölgeniz geniş ise yuvarlak kenarlı küçük güneş gözlükleri tercih edin.

üçgen yüz şekli için güneş gözlüğü

yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimleri 2014

 

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git