Yüz Kusurları Nasıl Gizlenir

Yüz Kusurları Nasıl Gizlenir
26 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.353 kez okundu.

Yüz Kusurları Nasıl Gizlenir

Her güzek kadının mutlaka bir kusuru vardır. Yaşam içersinde yüzümüzde yorulmakta ya da biyolojik nedenlerinden dolayı kusurlar oluşmaktadır. Fakat bu durum için canınızı sıkmaya gerek yok. Makyaj ile kusurlarınızı örtebilir ve daha güzel pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Hangi yüz kusurlarını nasıl gizleriz sizler içi araştırıp yazdık.

Kızarık ve sivilceleri kapatmak için neler yapılmalı: Bu kusurlara en iyi yapılacak yöntem yeşil bir kapatıcıyı sivilcelerin ve kızarıklıkların üstüne sürmek olacaktır. Sonrasında makyajınıza devam edebilirsiniz

Pigment izlerini kapatmak için neler yapılmalı: Cilt tonunuza yakın olan kapatıcıyı lekelerin üzerine hafif vuracak şekilde uygulayın. Lekeler çok belli olmayıncaya kadar hafifleyene kadar devam edin. Lekelerin belirginleşmesini önlemek için etrafına biraz taşırın. Daha sonra üzerine fondöten ve pudranızı uygulayın.

Yüz kırışıklıklarını gizlemek için neler yapılmalı: Cildinizden 1 ton açık kapatıcıyı çizgiler boyunca uygulayın. Parmağınızla yayıp teninize yedirin. Fondöten ve pudranızı sürün.

Göz çevresindeki çizgileri kapatmak için neler yapılmalı: İnce bir fırçaya kapatıcınızı sürerek ya da kapatıcı kalem yardımıyla çizgilerin üzerinden geçin. Cildinize iyice yedirin. Dikkat etmeniz gereken nokta kapatıcınızın fondöteninizden daha açık tonda olmasıdır.

Burun genişliğini kapatmak için neler yapılmalı: Bu durumda gölge ve ışık yöntemini kullanmak uygun olur. Burnunuzun üzerine burun kemiği boyunca daha açık bir ton burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınız ile fondöteni yedirdikten sonra iyice yayarak iki ton arasındaki sınırları yok edin. Daha sonra üzerine mat bir pudra sürün.

Burnun uzunluğunu kapatmak için neler yapılmalı: Burun ucunuza koyu renk bir fondöten sürün. Nemli süngerle uygulamanız daha iyi olacaktır. Fondöteni sınır oluşturmayacak şekilde yedirdikten sonra küçük küçük dokunuşlar ile pudra uygulayın.

Çok çıkık çeneler için neler yapılmalı: Çene ucuna koyu renklerde bir fondöten sürüp pudralayın. Canlı renkler uygulayarak dudaklarınızı ön plana çıkarın. İli dudaklarda olduğu için çene arka planda kalacaktır.
Yuvarlak yüzü uzun göstermek için neler yapılmalı: Yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek için elmacık kemiklerinize şakaklarınıza ve çene altınıza bronz allık uygulayın. Daha açık tonlardaki pudra ile alnınıza, burnunuza ve çene ucunuza uygulayın.

Küçük ve içeri doğru olan çene için neler yapılmalı: Bu kez çenenize açık tonlarda bir fondöten sürün. Böylece çenenizin hacmini artırarak çok küçük görünmesini engelleyeceksiniz. Parlak ve koyu rujlar çeneyi daha küçük gösterdiği için bunlardan kaçının. Göz makyajınızı daha ön plana çıkararak dikkati gözlerinizde toplayabilirsiniz.

Çatlamış dudaklar için neler yapılmalı: Bu durumda koyu rujlar tercih etmelisiniz. Ayrıca ruju uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirici ile nemlendirin.

Yorgun ve uykusuz bir yüze neler yapılmalı: Yorgun ve uykusuzluk durumunda yüzde soluk ve yorgun görünür. Yüzünüze makyaj yaparken özellikle alt kirpiklerinizde rimel kullanmayın. Aksi takdirde daha yorgun bir görünümle karşılaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git