Selülite Neden Olan Besinler Nelerdir

Selülite Neden Olan Besinler Nelerdir
10 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.458 kez okundu.

Selülite Neden Olan Besinler Nelerdir

Selülit biz bayanların korkulu riyalarından. Özellikle kalçalarda yoğunlaşan o portakal kabuğu görünümünden hangi kadın rahatsız olmaz ki. Öncelikle selülitin neden olduğunu bilerek bu sorunumuzu çözmeye calışmalıyız. Selülit şekil bozukluğuna neden olan bir rahatsızlıktır. En önemli sebebi de hareketsiz olunmasıdır. Genetik faktörlere bağlı olarak ya da kişinin yapısından kaynaklanan selülitler de oluşabilir. Selülitin oluşmasına neden olan en önemli faktörlerden bir tanesi de beslenmedir. Selülit deri altında oluşan yağ birikimi olduğu için yağlı, tuzlu ve doymuş yağlardan oluşan bir beslenmeniz varsa sizde çok fazla oluşacağı gösterir. Bu nedenle selülite karşı savaşmak için yediğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. İşte selülit neden olan besinler.Selülit giderici bitkisel yağlar ile ilgili bilgi almak için tıklayın

Hayvansal proteinler selülit oluşumunu artırır: Hayvansal proteinler selülit oluşumunu arttırdığı için tavuğu derisiz kırmızı eti ise yağsız şekilde tüketmelisiniz. Balık cildiniz için tam bir dosttur. Protein ihtiyacınızı balıktan karşılamanızda yarar var.
Alkol kullanımı selülit oluşumunu artırır:  Vücut tarafından hemen yağa çevrilen alkol selülit oluşumunu da artırır. Haftada 1 kadehten fazla tüketmemelisiniz.

Doymuş yağlar selülit oluşumunu artırır:  Doymuş yağ oranı fazla olan besinler vücudumuza ki hücreleri şişirir ve atıkların vücuttan atılmasını engeller.

Şeker kullanımı selülit oluşumunu artırır:  Şeker yüksek kalori içerdiği için uzak durulması gerekenlerdendir. Şeker vücutta kolojeni yakar ve vücudun sarkmasına neden olur. selulit yapan besinler ve yiyecekler

Selülit Oluşumunu Engelleyen Besinler Hangilerdir.

Selülit oluşumunu engellemek için su tüketin: Selülitlerin oluşmasını engellemek için bol bol su içmelisiniz. Vücuttaki toksin ve atıkların dışarı atılmasında su büyük rol oynar. Vücudun ihtiyacı olan sıı tüketiminin alınması normal kan basıncını sağlar ve hücre içinde sıvı oranını düzenleyip dengede tutar.

Selülit oluşumunu engellemek için kuşkonmaz tüketin: Ödem sökücü özelliği ile bilinen kuşkonmaz bu özelliği sayesinde selülit oluşumunu da engeller.

Selülit oluşumunu engellemek için yağlı balık tüketin: Yağlı balıkta omega-3 bulunduğu için damarları genişleterek kan akışını ve hücre içi sıvı oluşumunu engeller. Böylece selülitlerle de savaşır.

Selülit oluşumunu engellemek için sarımsak ve soğan tüketin: Soğan ve sarımsak kan basıncını düşürerek kan akışını kolaylaştırır dolayısıyla da selülitin oluşmasını engeller.

Selülit oluşumunu engellemek için Zencefil tüketin: Zencefil kan damarlarındaki lak oluşumunu engelleyici bir özelliktedir. Kanı incelttiği için kan dolaşımını ve akışını kolaylaştırır.

Selülit oluşumunu engellemek için kereviz tüketin: Kereviz ise kan damarlarının kasılmasını önler ve böylece kan dolaşımını rahatlatır. Selüliti engelleyici özelliği vardır.

Selülit oluşumunu engellemek için muz: Çocuklarımızın da en sevdiği besinlerden olan muz barındırdığı potasyum sayesinde kan basıncını düşürür ve kan dolaşımına yardımcı olur. Selilitin de baş düşmanlarındandır.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git