Saç Dökülmesini Engelleyen Yiyecekler

Saç Dökülmesini Engelleyen Yiyecekler
13 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.805 kez okundu.

Saç Dökülmesini engellemek için yenilmesi gereken yiyecekler!

Saç dökülmesi biz bayanlar için en önemli sorunlardan biri. Çünkü kadını kadın yapan saçlarıdır.Peki saçlarımız niye dökülür?Önce bunun cevabını bulmamız gerekiyor.Aslında bir sürü neden sayabiliriz.Biz kadınlar saçlarımızı devamlı boyuyoruz fön çekiyoruz böylece saçlarımız yıpranıp dökülebiliyor.Mesela stresinde saç dökülmesine neden olduğu söylenir.Bunun haricinde ailemizde varsa saç dökülmesi genetik olarak bize de geçebilir.Kullanılan ilaçlarda bazen saçı döker.Saç dökülmemizin nedenini anlayamıyorsak bir doktora başvurmalıyız.Doktorun tavsiyelerine mutlaka uymalıyız.Bunların haricinde yiyip içtiklerimiz de saçlarımızın dökülmesine neden olabilir.Bunun için dengeli beslenmemizde lazım.Biz şimdi sizlere saç dökülmesini engelleyen yiyecekleri sayacağız.

Saç dökülmesi sorunu için protein; Vücudumuzun her zaman proteine ihtiyacı vardır.Doğal olarak saçlarımızın da proteine ihtiyacı vardır.Mesela balık protein açısından çok zengin bir yiyecek.Bunun için saç dökülmesine çok iyi gelecektir.Bol bol tüketin.Hem zaten balık beyaz et olarak her zaman tüketmemiz gereken bir besin.Balık dışında beyaz et olarak tavukta hem saçımızın dökülmesini engeller hem de vücudumuza bir çok yararı vardır.Peynir, yumurta, soya, fasulye, badem,yoğurt gibi yiyeceklerde de protein yüksek olduğu için saç dökülmesini engeller.Bunları yerken çok fazla yağlı olmamalarına dikkat etmeliyiz.Çünkü yağlı yiyecekler saçımızı daha çok döker.
saç dökülmesini engelleyen besinler nelerdir
Saç dökülmesi sorunu için kuruyemişler:Eğer vücudumuzda demir eksikliği var ise buda saçlarımızın dökülmesine neden olur.Bunu anlamak için doktora başvurmalıyız.Eğer demir eksikliğinin olduğunu söylerse bizde demir bakımından zengin yiyecekler yemeliyiz.Demir ise en çok kuru yemişlerde vardır.Mesela kuru üzümde çok fazla demir vitamini vardır.Vişne suyuda demir açısından çok zengin bir içecektir.C vitamini ile demir birleştiği zaman vücudumuz bu vitaminleri daha iyi emer .Bu yüzden bol bol C vitamini de tüketmeliyiz.Portakal, greyfurt, mandalina limon gibi.

saç dökülemesini engelleyen besinler ve yiyecekler

Saç dökülesi sorunu için soya filizi: Soya filizinde silis adı verilen bir tuz bulunmaktadır. Aynı tuz salatalık ve patateste de vardır.Bu tuzdan vücudumuzda yok ise diğer aldığımız vitaminler ve minareler boşa gider.Bu yüzden bol bol tüketmeliyiz.Bu saydığımız sebzeleri kabukları ile yersek saç dökülmemizi engelleyebiliriz.

saç dökülesi sorunu için yiyecekler

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git