Kaşları Kalın Göstermenin Yolları

Kaşları Kalın Göstermenin Yolları
12 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 3.896 kez okundu.

Kaşları Kalın Göstermenin Yolları

Kaşları kendiliğinden güzel ve biçimli olan kadınlar şanslıdır. Çünkü yüzde ilk dikkat çeken yerlerden biri de kaşlardır. Kalın kaşlara sahip olanlar onları kolayca inceltebilirler. İnce kaşlı olupta kalın kaşlı olmak isteyen bayanlar bunun için bir yol olmadığını düşünmemelidirler. Bu yazımızda 2014 yılında da trende olan kalın kaşlara kavuşmak için ne yapmalıyız, kaşları kalın göstermenin yolları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Kaşları kalın göstermek için kaş kitleri kullanın:

Tek sıra kaş yapınsa sahip ince kaşlı bayanlar kaş kitlerini kullanabilirler. Böylece kaşlarınızın yapısını düzeltebilirsiniz. Kuaförler makyaj hilelerinde bu yöntemi çok kullanırlar.

Kaşları kalın göstermek için kaş kalemi nasıl kullanılmalıdır:

Kaşlarınızın arada kalan boş kısımlarını kaş kalemi ile boyayarak doldurabilirsiniz. Bu kısmını doldurduktan sonra kaş fırçasıyla yukarı doğru kaşlarınızı tarayın. Bundan sonra kaş kiti uygulamasını yapabilirsiniz. Bu kaş kitlerinde iki renk bir arada bulunur. Kahverengi tonları ve daha açık tonlar bulunur. Bu iki renkle kaşlar şekillendirilir. Alt kısımdan kaşlara açı verilerek daha kalınmış gibi gösterilir. Zorlanmadan yapılabilen basit bir yöntemdir.

Boya yardımı ile kaşlarınızı kalınlaştırın:

Kaşlarınızı boyayıp şekillendirdikten sonra dağılmasından endişeleniyorsanız kaşlarınıza kaş spreyi sıkarak sabitleştirebilirsiniz. Böylece kaşlarınızı daha kalın görülür. Gün bitiminde kaşlarınızdaki spreyi temizlemelisiniz.

Kaşları kalın gösterirken dikkat etmemiz gereken noktalar

*Kaşlarınızı kalınlaştırmak için kullandığınız kaş kalemleri ile kaş renginiz farklıdır. Siyah kaşlıysanız kaşlarınızın boşluklarına siyah kalem sürmemelisiniz. Çünkü bu durum ten renginize uymaz. Siyah kaşlar için uygun olan renk kahverengidir. Bunun için özel üretilmiş kaş kalemleri vardır. Sarıya yakın veya kumral tonlarında kaşlarınız varsa kendi renginden bir ton açık renk kullanmalısınız.

*Kaşlarınızı uç kısımlarından alarak kaşlarınızın uzunluğu ile oynamamalısınız. Kaşlarınızı uzun göstermek için de kaşlarınızın uçlarını kalemle boyamamalısınız. Her iki durum da hoş bir görüntü değildir.

*Kaşlarınızın daha belirgin durmasını istiyorsanız kalınlaştırdıktan sonra kaç altı aydınlatıcısı kullanarak daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz.

*Bu saydığımız işlemlerin hiç biriyle uğraşmak istemeyen bayanlar kalıcı kaş uygulaması yaptırmaktadırlar.  Bu yola hiç başvurmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kaşlar doğal olmaktan çıkıp sanki siyah kalem ile boyanmış bir görünüme dönüyor. Oldukça yapay ve yapmacık bir görüntü ile karşılaşırsınız. Kalıcı kaş uygulamasını sadece hiç kaşı olmayan bayanlar yaptırmalıdır. Azda olsa kaşlarınız varsa önerdiğimiz yolları deneyiniz pişman olmayacaksınız.

kaşları kalın göstermenin yolları (2)

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git