Işık Peelingi Ne İşe Yarar/ Nasıl Yapılır?

Işık Peelingi Ne İşe Yarar/ Nasıl Yapılır?
18 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.871 kez okundu.

Işık peelingi daha çok leke tedavisinde kullanılan cildin derinlerine kadar nüfus ederek cilt lekelerini yok eden bir tedavi şeklidir.Eğer lekeler cilt yüzeyinden çok derinde ise ışık peeling kullanılarak lekeler yok edilir.

Peki Işık Peeling Nasıl Yapılır?

Işık peelingi vücutta belli oranda bulunan melanin tabakasının düzgün renk dağılımını kolaylaştırır.Melanin pigmenti vücutta düzensiz olarak bulunduğunda  cildin lekeli olmasına sebeb olur.Işık peelingi sayesinde melanin pigmenti düzenli hale getirilir deri bir yandan soyulurken bir yandan da lekelerin rengi açılır.Yani hem lekelerin oluşması engellenir hemde derin lekelerin giderilmesinde etkili olan bir yöntemdir. ışık peeling ile vüduttaki nem dengesi de sağlanmış olur.Ciltte derinlere kadar inen ışık peelingi ile bir seansda bile lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Işık peeling faydaları;Tüm leke tedavilerinde olumlu sonuçlar sağlar.Bu sonuçları tek bir seansta alabilirsiniz.Ciltte etki eden ışık peelingi cildin daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesinide sağlar.20 dakika süren ışık peeling ile cildiniz herzamankisinden daha genç ve sıkı görünür.Eğer lekeleriniz çok koyu ve hahverengi ise 2 seansta kurtulabilirsiniz.

Işık peelingi nin başka bir olumlu yanı ise  çok hassas ciltlerde bile uygulabilir olması.Hassas ciltli kişilerin 24 saat boyunca yüzlerini korumları gerekir.Özel kremler ile bu korunma desteklenmelidir.Doktorunuzun tavsiye ettiği kremler hassas ciltlerin bile bu işlemden olumlu sonuçlar ile çıkabilmesini sağlar.Işık peelingi kış mevsiminde yapılmalı ve hamilelerin yaptırması uygun değildir.

ışık peeling ile tüm lekelere son verin

 

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git