İşe Giderken Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

İşe Giderken Giyilmemesi Gereken Kıyafetler
5 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

İşe Giderken Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

Bu yazımızın çalışan bayanlara ya da çalışmayı düşünen bayanlara yol gösterici olacağına inanıyoruz. İş ortamında şık görünmek için bayanlarımız oldukça çaba göstermektedir. Bu çaba sırasında çalışma ortamına yakışmayan, abartılı kıyafet seçmemeye dikkat etmelisiniz. İşe giderken giyilmemesi gereken kıyafetleri birlikte inceleyelim,

İşe giderken ütülenmemiş kıyafetlerinizle gitmemelisiniz:

Biz bayanların ütü isteyen parçaları üst olarak klasik gömlekler alt olarak kumaş pantolon ve eteklerdir. Ütü isteyen parçalarımızı ütülemesek kırış kırış düzensiz bir kıyafet ile işe gitmiş oluruz. Çalışan bir baya olarakta bu durumda görülmemiz pek hoş karşılanmaz. Kendinizde pasaklı imajı yaratmak istemiyorsanız kıyafetlerinizin düzenli olmasına dikkat etmelisiniz

İşe giderken aşırı dar ve aşırı bol kıyafetler giymemelisiniz. :

İşe giderken giyeceğimiz kıyafetler bedenimize uygun olmalıdır. İş ortamları ciddi ortamlar oldukları için kıyafette buna göre belirlenmelidir. Daracık bir pantolon hoş durmayacağı gibi bedeninize oturmayan size büyük gelen bir pantolonda hoş durmayacaktır. Kıyafetinize özen göstermediğimiz imajını yaratmanıza neden olur.  Bedenimize tam oturan kıyafetlerimizi özenle seçip giymeliyiz

İşe giderken abartılı seksi kıyafetler giymemelisiniz. :

Seksi kıyafetler gece kulüplerinde giydiğimiz parçalardandır. Burada giyilen kırmız elbiseler ya da çok seksi duran mini etekler çalışma ortamına uygun kıyafetlerden değildir. Tersini yaptığınız zaman insanlar tarafından yanlış anlaşılıp eleştirilebilirsiniz. Bu parçalar iş ortamı için abartılı olan kıyafetlerdendir.

İşe giderken büyük takılar kullanmamalısınız:

Büyük sarkıntılı küpelerin, büyük kolyelerin, büyük bilekliklerin iş ortamına uygun olduğunu düşünmüyoruz. İşe giderken daha küçük boyutlu ve sade takılarınızı tercih etmelisiniz. Aksi takdirde insanlar yaptığınız işe değil size odaklanır. Zaten iş esnasında devamlı bir şeylerle meşgul olacaksınız, hareket edeceksiniz bu nedenle büyük takılar performansınızı düşürebilir. Devamlı sallanan büyük küpelerle, oraya buraya takılan yazı yazmanızı zorlaştıran büyük bileklikler dikkatinizin dağılmasına neden olurlar.

İşe giderken çok yüksek topuklu platform ayakkabılar giymemelisiniz:

Yüksek topuklu ayakkabıları da İş yaşantısı için biraz abartılı olduğunu söyleyebiliriz. Gün boyunca yüksek topuklar hem sizi yoracak hem de performansınızı azaltacaktır. Bunun için az topuklu yürümekte zorlanmayacağınız ayakkabılar seçmelisiniz. Yüksek topuklu platform ayakkabılarınızı partilere saklamalısınız. Çiçekli böcekli ayakkabılar, büyük ve abartılı şapkalar, bedeni saracak kadar dar olan elbiselerde iş ortamına uygun değildir.

İşe giderken büyük baskılı marka isimleri yazan aksesuarları ve kıyafetleri tercih etmeyin:

Markalı ürünleri elbette herkes severek kullanır. Üzerinde büyük marka logosu olan çanta gibi aksesuarları ve kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Bu durum iş ortamının ağırlığına uymayacağı gibi başka ortamlarda kullanmanız gereken şeylerden. Küçük bir marka logosu çok fazla dikkat çekmeyeceği için kıyafetlerinizde ya da aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

İşe giderken çok fazla parfüm kullanmamalısınız:

Parfüm biz bayanların çok severek kullandığı bir ürün. Ama bu sevgimizde de aşırıya kaçmamamız gerekiyor. Kendi gelmeden kokusu gelen biri olmamak için parfümü iki kez kulak arkasına bir kerede bileğe sıkmak yeterli. Hafifi şekilde gelen bir parfüm kokusu bir bayanı çekici gösterdiği gibi karşındakinin ona kolay odaklanmasını ve onu dinlemesini sağlar. Çok fazla sıkıp aşırıya kaçtığınız takdirde kapalı ortamda bulunduğunuz için ağır bir koku etrafa yayarsınız. Parfüm banyosu yapmış eleştirisine maruz kalarak insanların sizden kaçmasına neden olursunuz.

2014 İlkbahar yaz ofis kombin önerileri için galerimizi yakından inceleybilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git