Göz Çevresindeki Sorunlar ve Çözümleri

Göz Çevresindeki Sorunlar ve Çözümleri
6 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 26.239 kez okundu.

Göz Çevresindeki Sorunlar ve Çözümleri

Göz Çevresindeki Sorunları güzelliği zedeleyen sorunları arasında karşımıza çıkıyor. Göz çevresindeki problemleri; gözaltı morlukları, gözaltı şişkinlikleri ve göz çevresindeki çizgiler olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda size göz çevresindeki sorunlardan ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Gözaltı şişkinlikleri ve çözümleri:

Gözaltındaki şişkinlikler çoğunlukla gözaltında sıvı tutulması nedeni ile oluşur. Alkol tüketen kişilerde ve fazla miktarda tuz tüketen kişilerde su vücutta daha fazla tutulur. Bu da gözaltı morluklarının oluşmasına neden olur.
Gözaltı şişlikleriniz için kafein içeren kremler size yardımcı olacaktır.

göz çevresi kahverengi halkalar ve çözümleri

Gözaltı şişkinliği bulunanlar gözlerine 10 dakika boyunca soğuk kompres yapabilirler. Soğuğun şişkinliği azalttığını zaten hepimiz biliyoruz. Kaşık, salatalık dilimleri ya da ıslak çay poşetlerini buzdolabında beklettikten sonra gözaltı şişkinliklerine koyabilirsiniz.

Gözaltı şişkinliklerini makyaj ile de yine gizleyebiliriz. Kaşlar önce kahverengi bir kalemle belirginleştirilir ve yine kahverengi bir göz kalemi üst kirpiklere uygulanır. Üst kirpiklerinize ise iki kat rimel sürmenizi alt kirpiklerinize ise bir kat rimel sürmenizi tavsiye ederiz. Gözaltı şişkinlikleri için kesinlikle kapatıcı kullanmayın. Çünkü kapatıcı zaten var olan gözaltı şişkinliğinizi daha da belirginleştirecektir.

Göz çevresi çizgileri ve çözümleri:

Göz çevresindeki kırışıklıklar daha çok mimiklerden kaynaklanır. Mesela güldüğümüzde, kaşlarımız çattığımızda gözaltındaki kaslar etkilenir ve bu zamanla kırışıklığın ortaya çıkmasına neden olur. Kuru bir ciltte bu kırışıklıklar daha da belirginleşerek kendini gösterir.

Kolejen koruması olan gece ya da gündüz kremleri kullanarak göz çevrenizdeki çizgilerin etkisini azaltabilirsiniz. Nemlendiriciler göz kırışıklıkları için yardımcı olan kremlerden değildirler. Gündüz kremlerinde kolejen yıkımını engelleyen peptidler ve antioksidanlar içeren kremleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kreminizin güneş koruması içermesine de dikkat etmelisiniz.

göz çevresi çizgileri ve çözümler
Gece kremleriniz de ise retinol içeren kremleri tercih etmelisiniz.
Gözaltı kırışıklıklarınızı kapatacağı düşüncesi ile kesinlikle kapatıcı sürmeyiniz. Aksi takdirde kapatıcı gözaltınızdaki kırışıklıkların daha da belirginleşmesine neden olur. Far ve kalem de mat renklere ağırlık verin parlak simli olan ürünlerden ise kaçının. Çünkü parlak ve simli ürünler göz kırışıklıklarının daha çok meydana çıkmasına neden olur.

Gözaltı morlukları ve çözümleri:

Gözaltımızda koyu renkli damarlar yer almaktadır. Bu damarlar stres, yorgunluk, uyku düzensizliği ya da genetik faktörlere bağlı olarak belirginleşirler. Gözaltında bulunan derimiz ince bir yapıya sahiptir. Ayrıca yaş ilerledikçe de bu çizginin bu deri daha da incelmekte ve gözaltının mor bir görünüm almasına neden olmaktadır.

Gözaltı morluklarınıza K vitamini ve kojik asit içeren kozmetik kremler iyi gelecektir. Bu kremlerden öncelikle kullanmanızı tavsiye ederiz

göz çevresi sorunlar ve çözümleri

Ayrıca gözaltı morluklarınızı kapatmak için kapatıcınızın sarı tonlarda olmasına dikkat edin. Makyaj fırçası yardımı ile iç kısımdan dışarıya doğru sürün. Çünkü morluklar iç kısımda daha fazladır. Ayrıca makyajınızda mor ve mavi tonlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu renkler gözaltı morluklarınızın daha belirgin olmasına neden olur. Tercihinizi kahve boz gibi renklerden yana kullanın.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git