Evde Manikür Nasıl Yapılır ?

Evde Manikür Nasıl Yapılır ?
4 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.018 kez okundu.

Evde Manikür Nasıl Yapılır ?

Manikür bakımlı kadınların düzenli olarak yaptırdığı özellikle çalışan bayanların her daim yaptırması gereken ince bir güzellik detayıdır.Ama herzaman manüküre gitmek için vaktiniz veya bütçeniz olmayabilir .Acil durumlar için evde manikür nasıl yapılır her kadının öğrenmesi gereken önemli bir bakımdır.

Evde Manikür öncesi ellerimizi maniküre hazırlamalıyız.

MAniküre başlamadan gerekli malzemeleri hazırlamalı ellerimizi manikür için uygun hale getirmeliyiz.Manikür malzemeleriniz size özel ve herzaman steril olmasına dikkat etmelisiniz.Sterilize edilmiş manikür aletleri, temiz bir havlu, granül sabun, vazelin, ılık su ve küçük bir kap gerekir.

İlk olarak ellerimizi granüllü ılık bir suda  dakika kadar bekletiyoruz.Bu şekilde tırnak kenarındaki etleriniz yumuşayıp işimizi kolaylaşıracaktır.İkinci işlem tırnak dibini açma işlemi uygulanır.Uzayan tırnak etlerini tırnak dibine doğrı iterek kesme işlemine hazır yapmalısınız.

manikür nasıl yapılır

manikür nasıl yapılır

Peki Tırnak etlerini nasıl kesmeli?

Tırnağınızın dibine doğru ittiğiniz etleri çok dibten olmadan ay şeklinde kesmelisiniz.Küçük makas kullanabilirsiniz.Tırnağınızın diğer  etrafında kalın etler varsa pens yardımıyla fazla derine kaçmadan almalısınız.

Daha sonrasındaki işlem ise törpü işlemi.Hızlı ve sert olmadan tırnaklarınızın önce kenarlarını törpüleyin, bu şekilde daga hoş görünecek.yavaşça tüm tırnaklarınızı törpüledikten sonra istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Tırnak yanlarınızın sivri olmamasına dikkat edin, sonrasında tırnak batıklarına yol açabilir.Kağıt törpüler tırnak çatlamalarını ve hasar görmesini engellemede daha iyi sonuç verir.

Manikür sonrası bakım nasıl olmalı ?

Törpüleme işleminden sonra ellerinize bakım yapmalısınız, önce ellerinizin mikrop kapmaması için sabanlu su ile yıkayın, sonrasında tırnak nemlendircinizi ve bakım yağlarınızı sürün, bu şeklde tırnaklarınızın çatlamasını ve kırılmasını engellemiş olursunuz.Sonra El kremleri ile ellerinize bakım yapabilirsiniz.Vazelin ellerinize ve tırnaklarınıza daha iyi gelir.En son olarakta ojenizi sürebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Göbeği Saklamanın yolları! başlıklı makalemizde beli ince gösteren kıyafetler, göbeği saklayan kıyafetler ve göbek nasıl saklanır hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git