Dik Göğüsler İçin Egzersizler

Dik Göğüsler İçin Egzersizler
28 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.843 kez okundu.

 Dik Göğüsler İçin Egzersizler

Göğüslerin dik olması için egzersizler neler sizler için aralştırdık.Yaşlandıkça Vücudun her tarafı sarkmaya ve bozulmaya başlar. Yerçekiminin de etkisi ile bu bozulmadan en çok göğüsler etkilenir. Ama bunu kabullenip sıkıntı yapmak yerine bu durumu nasıl düzelteceğiz onun yollarını aramamız gerekir. Bunun içinde harekete geçip hemen egzersiz yapmaya başlamalıyız. Daha seksi ve dik göğüsler için hangi egzersiz hareketlerini yapmamız gerektiği konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Egzersiz hareketlerimizi tek tek inceleyelim.

  1. Hareket:  Yüzünüzü duvara dönün ve ayakta bekleyin. Daha sonrasında avuç içlerinizi duvara koyun. Duvarı itmek istermişçesine bastırın.10 saniye boyunca duvarı itin. Daha sonra dinlenmek için ellerinizi gevşetin. Bu hareketi 10 set halinde uygulamanızı tavsiye ediyoruz.
  2. Hareket: Ayakta durup kollarınızı dirseklerinizden hafif bir şekilde bükün. Ellerinizi kalçanıza koyun. Sonrada dirseklerinizi birbirine değdirmeye çabalayın. Ani bir kas rahatsızlığı olmaması için bu hareket yavaş yavaş yapılmalıdır. Kaslarınızı 10 saniye kadar esnetin. Bu egzersizi de 8 set olarak uygulayın.
  3. Hareket: Ayakta durup avuç içlerinizi göğüs hizasında birleştirin. 5 saniye kadar avuçlarınızı hızla bastırın. 10 set halinde uygulamaya devam edin.
  4. Hareket: Yüzmek göğüslerin dik kalması için en önemli ve yararlı hareketlerdendir. İmkânınız oldukça bolca yüzmeye çalışın. Yüzmeye gidemiyorsanız yere uzandıktan sonra göğüs kaslarınızı sıkmaya başlayın. Kurbağalama yüzermiş gibi harekete geçin. Kaslarınızı sıkarak 100 kulaç atmalınız.
  5. Hareket: Dik durmak göğüslerin dik kalması için çok önemlidir. Bunun için her zaman dik durmalısınız. Eğer hafif kambur oluşturacak şekilde yürüyorsanız duruşunuzu düzeltmelisiniz. Bunun için başınıza bir kitap koyarak yürüme egzersizini yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git