Çatlaklara Doğal Yağlarla Müdehale 

Çatlaklara Doğal Yağlarla Müdehale 
29 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 706 kez okundu.

Dengesiz beslenme, hamilelik, yetersiz sıvı tüketimi, zararlı alışkanlıklar, bakımına özen gösterilmeyen bir cilt, hızlı kilo alıp verme gibi etmenler çatlak oluşumunun en önemli sebepleri.

Özellikle, karın, basen, kalça, bacak, iç bacak ve göğüs bölgesinde oluşan çatlaklar fiziksel görüntümüzü bozmakla kalmayıp, psikolojik olarak da bizleri rahatsız edebiliyor. Evde kendi hazırlayacağımız ve tamamen doğal malzemelerle oluşan karışımların düzenli kullanımıyla, çatlaklarımızdan kurtulmamız elbette mümkün.

Zengin besleyici özelliği ve nemlendirici yapısı ile çatlak tedavisindeki etkisi oldukça büyük olan badem yağına birebir ölçüde ilave edilecek çörek otu yağı ve zeytinyağını güzelce karıştıralım. Elde edeceğimiz bu karışımı çatlak olan bölgeye, yavaş yavaş masaj yaparak yedirelim. Sonra 15 dakika bekleyelim. Ilık su yardımıyla yağ karışımını cildimizden temizledikten sonra at kılı fırça ile çatlak olan bölgeyi yukarı doğru fırçalayalım. Haftada bir uygulayacağımız bu karışım, çatlaklarda azaltacak ve daha derin çatlaklar oluşmasını engelleyecektir.

Bir kahve fincanının çeyreğine aleo vera jeli, bir kapsül A ve bir kapsül de E vitaminini ekleyerek iyice karıştırdıktan sonra buzdolabında yarım saat üzeri kapalı şekilde bekletelim.  Buzdolabında soğutulmuş karışımı çatlaklı bölgeye masaj yaparak uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ılık su ile temizleyelim.

Hint yağını aynı oranda buğday yağı ile karıştıralım. Bu karışım cildi beslemek adına biçilmiş kaftan olduğundan tüm vücuda uygulayabileceğimiz gibi hint yağının kıl köklerine olan pozitif etkisini de düşününce yalnızca çatlak oluşumlu bölgeye uygulamayı da tercih edebiliriz. Masaj yardımı ile cilde yedirilen karışımı 30 dakika beklettikten sonra gene  ılık su ile cildimizden temizliyoruz. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınız Şekil Almıyor mu ? başlıklı makalemizde kuru saç bakımı, saç şekilleri ve yağlı saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git