Canlı ve Çekici Bakışlar İçin Botoks ve Dolgu !

Canlı ve Çekici Bakışlar İçin Botoks ve Dolgu !
2 Mart 2014 tarihinde eklendi, 788 kez okundu.

Canlı ve Çekici Bakışlar İçin Botoks ve Dolgu

Zamanla gözlerimizin çevrelerinde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Yüzde yaşlanma ilk olarak gözlerde başlar ve en fazla belirgin olan yerdir. Mimiklerimizden gözlerimiz çok fazla etkilenir ayrıca göz çevremizdeki derimiz ince ve narin bir yapıdadır. Bu yüzden ilk kırışıklıklar göz çevresinde kendini belli eder. Göz kapağımızın üstüde yaşlanmadan oldukça fazla etkilenir hatta zamanla göz kapağı düşüklükleri görülebilir. Göz çevresindeki sarkmalar ve gevşemeler göz kapaklarına ağırlık yapmasıyla oluşan stetik sorunlar bayanların en önemli sorunları arasında. Fakat karamsar olmaya gerek yok. Çünkü bu esteti sorunlar bleferoplasti ile çözümlenebilir. Yüzümüzdeki ilk kırışıklıkları gidermek ve canlı ve çekici bakışlar yaratmanın sırrı nelerdir birlikte bakalım.

Botoks ve dolgu yöntemi: Yüzümüzde belirmeye başlayan kazayağı denilen kırışıklıkları gidermek için botoks iyi bir yöntem ve aynı zamanda çok yaygın olan bir yöntemdir. Otuzlu yaşlarda göz kapaklarının altında yanak üst sınırında koyu bölgeli belirginleşmiş oyuklar ortaya çıkar. Bu yanakların gevşeyip aşağı sarkmasından meydana gelir. Bu oyuklar kişinin kendisinden alınan yağ dokusu ile doldurulabilir. Ayrıca botoks yöntemi kırışıklıkların yüze yerleşmesini önleyerek yaşlanmayı geciktirir.

Yaş dönemine göre yöntemler: Her yaşın ortaya çıkardığı problemler vardır. Örneğin otuzlu yaşların ortasından sonra yaşlanma belirtileri daha hızlı ortaya çıkar. Otuzlu yaşlarda yüzün orta kısmı aşağıya doğru yer değiştirir. Alnında aşağı doğru sarkmasıyla kaşlarda üst göz kapaklarının üzerine sarkmaya başlar. Doğal olarak sarkan alın ve kaşların ağırlığını kaldıramayan gözkapakları da zaman geçtikçe aşağıya doğru kaymaya başlar. Kırklı yaşlarda ise botoks ve dolgu yöntemleri yüzdeki bozulmaları düzeltmek için yeterli değildir. Bu durumda farklı alternatifleri denemelisiniz. Şakak germe yöntemi ile gözlerin üzerine yığılmış olan kaşlar düzeltilebilir. Bölgedeki kaz ayaklarıda yok edilebilir. Bu düzeltmelerden sonra bleferoplasti ile yani göz kapağı ameliyatı ile geriye kalan kas ve deri fazlalıklarını gidermek yeterli olacaktır.

İlerleyen yaşlarda yüz bölgesi tamamen ele alınmalı: Göz kapağı derisi göz kapağı estetik ameliyatlarında deri altındaki ince kas tabakası ve aynı zamanda göz torbalarını dolduran yağlar da alınmalıdır. Fakat istenen genç bir yüz tek bir yöntemle elde edilemez. Örneğin ellili yaşlarda yüzün bütün yapılarında sarkma ve bozulmalar meydana gelir. Bunun için bleferoplasti yöntemi ve yüz ve boyun germe ameliyatları bir arada yapılmalıdır. Ellili yaşlarda olupta neştersiz bir şekilde genç bir yüz isteyenler kan dolaşımını düzenleyici bir yöntem olan PRP(platelet rich plasma ) Kök hücre enjeksiyonları ile birlikte yapılan lazer uygulamalarını gerçekleştirmelidirler. Göz çevresi canlanacak ve tazelenecektir.

botoks ve dolgu

Bir önceki yazımız olan Sivilce izleri için favori reçeteler başlıklı makalemizde doğal, reçeteler ve Sivilce izleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git