Saç Rengi Evde Nasıl Açılır

Saç Rengi Evde Nasıl Açılır
15 Mart 2014 tarihinde eklendi, 5.364 kez okundu.

Evde Boya İle Saç Rengi Nasıl Açılır, Koyu renk saçlar, siyah renk saçlar, boyalı saçlar ve saç rengini değişitrmek isteyenler kendiniz saçınızın rengini nasıl açabilirsiniz. Saç rengini açan maddeler ve boyalar nelerdir, yıpratmadan saç açma teknikleri…

Bayanlarımız maalesef saç açma konusunda bazı yanlışlıklar yapıyorlar. Sonuçta da saçlar yanıyor yıpranıp dökülmeye başlıyor. Örneğin saç simsiyahken sarı bir saç rengi elde etmek istiyorlar ve yaptıkları yanlış işlemler ile saç yanıp mafoluyor. Evde saç rengini açmak saçın özelliğine bağlıdır. Boyasız saçları açmak, yarı boyalı saçları açmak ve boyalı saçları açmak farklı işlemler gerektirir. En kolay açılabilen saç tipi hiç boya olmayan hiç bir işlem görmemiş saçlardır. Sürekli boyaya ve diğer kimyasal işlemlere maruz kalmış bir saçı açmak elbette daha zor ve uğraştırıcıdır.

Aşırı yıpranmış, hasar görmüş ve dökülen saçlara kesinlikle renk açma işlemi uygulamamalısınız. Çünkü bu durum saçlarınızın daha kötü ve dönüşü olamayan bir duruma sokacaktır. Saçlarınızın kendine gelmesi için beklemeniz gerekir. Bu uyarımızdan sonra sizlere saç açıcıların nasıl kullanıldığını ve saç renginin nasıl açılması gerektiğini anlatacağız.

Boya ile saç rengi nasıl açılır: Boya ile saçlarınızı açmak için saçınızın boyasız olması gerekir. Direk platin saç rengi elde etmek boya ile yapılamaz. Bu işlemi gerçekleştirmek için her markanın farklı farklı boya numaraları mevcut olsa da genelde açık tonlar ile bu renkler tutturulmalıdır.Saç açıcı boyalar  yazımızı okumak için tıklayın.

Saçınızı boyamaya ense bölgenizden başlayın. Cam ya da plastik bir kâsede saç boyası ve oksidanı ilave edin ve iyice karıştırın. Ensenizdeki saçlarınızdan alıp saç diplerinden uçlarına doğru boyayı sürün. Saç derinize boyayı değdirmemeye dikkat etmelisiniz. Saç açma
İşlemi sırasında hızlı davranmalısınız. Boyama işlemi bittikten sonra 15 dakika i
İçersinde tarak ile tüm boyayı saçınızda eşitleyin. Yarım saat sonra saçınızı yıkayın.

Boyalı saçlar oral ile nasıl açılır: Orial ile boyalı saç rengini açarken toz açıcı kullanılır. Cam ya da plastik bir kâse içersine 3 orta kaşıkla toz açıcı konulur ve üzerine de 40 volüm olan oksidan eklenir. Bunları iyice karıştırıp jöle haline getirilir. Karışım ne sıvı nede katı orta halde olmalıdır. Boya saça uygulanırken enseden başlanır ve sonra tüm saça eşitçe yayılır. Saç açıcı boyayı saç köklerinize sürmemeye özellikle dikkat etmelisiniz çünkü saçınız zarar görür. Saç açıcıyı eşit miktarda saça yaydıktan sonra 30 dakika kadar saçta bekletilir. Tüm saçlar karıştırılır 15 bekledikten sonra yıkanır. Saç açıcı sürülmeye saç dibinden 1cm geriden başlanır. Dip bölgeler daha çabuk açıldığı için biraz daha geriden başlayıp uç taraflara yönelirseniz ve son 15–20 dakika arasında diplere sürüp karıştırırsanız saç rengi daha eşit ve dengeli renklerde olacaktır.

evde saç rengi nasıl açılır

Bir önceki yazımız olan 2014 Gelinleri İçin Küpe Modelleri başlıklı makalemizde 2014 Gelin Küpeleri, 2014 gelin takıları ve 2015 Gelin Küpeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git