Süt Diyeti /Süt İçerek Zayıflama

Süt Diyeti /Süt İçerek Zayıflama
20 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 6.757 kez okundu.

Herşeyi denediniz ama fazla kilolarınızdan ve göbek yağlarınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz?Hemen karalar bağlamanıza gerek yok artık süt diyeti var…Egzersiz yapmaya da çok fazla zamanım yok diyorsanız günde 2 bardak süt içerek fazla kilolarınızdan 2 ayda kurtulabilirsiniz.Reflü, gaz sorununuz yoksa çok şanslısınız süt hem tok tutuyor hemde yağ yakılımını güçlendiriyor!

Uzmanların yaptığı araştırmalarda sütün içeriğinde bulunun kalsiyum sayesinde gün içersinde 2 bardak süt içerek bir ay içinde 2 ve 4 kilo kadar yağlarınızdan kurtulabileceğinizi söylüyor.Diyet yapmayı düşünüyorsanız sağlıklı bir zayıflama şekli.

Kan şekerinizin düştüğü zamanlar genelde ikindi öğünü ve gece yatmdan öncedir…Sütüde bu zamanlarda içmelisiniz içine tarçın eklerseniz daha etkili olur.Ama hiçbit türlü şeker almamanız şart.İster esmer şeker ister beyaz hayatınızdan çıkarmalısınız.

Vitaminler minareller ve kalsiyum açısından zengin olan sütün özellikle kadınlar için kemik erimesi sorunları yaşamaması için genç yaşlardan yaşlığa kadar alınması gerekir.Vücudun için faydaları saymakla bitmeyen sütün kilo vermede yardımcı olması biz kadınlar için büyük bir şans.

Göbek yağlanmalarına günde 2 bardak süt

sütün içeriğinin yüzde 87 su içerdiği söyleniyor.Bilinen bir çok faydasına ek olarak yeni bir etkisini keşfeden diyet ve bölgesel zayıflama estetisyenleri ister vücuttaki yağ yakımında ister zayıflamak için günde 2 bardak süt içilmesi gerektğini söylüyor.

Süt bölgesel yağ yakımı için gerekli tüm dengeyi sağlıyor kanşekerini düzenliyor, yeterli protein ihtiyacımızı ve kalsiyum ihtiyacımızı sağlıyor.

Günde 2 bardak süt içmek bir ayda zayıflamada  etkisini göstermeye başlıyor, nasıl mı?

Metobolizmada sorununuz yoksa gün içinde 2 bardak süt düzenli içildiğinde bir ayda 2 ve 4 kilo arası yağ yakımı sağlıyor.Metobolizmanız yavaş çalışıyorsa daha az kilo veriyorsunuz.

Metabolizmada sorun yoksa günde iki bardak süt, bir ay boyunca düzenli tüketildiğinde 2-4 kilo yağ kaybı sağlıyor. Metabolizmada sorun varsa daha az olabiliyor bu kayıp ama illa ki verdiriyor.Metobolizması yavaş çalışan bayanlarda genelde kollarda ve göbek bölgesinde kalınlaşma ve yağlanma oluyor.Buda direk kan şekerinin bozulmasıyla alakalı olabilceği gibi genetik faktörler ve hormonol bozukluklardan oluyor.Süt içilmesi kan şekerinizi düzenliyor ne yükseltiyor ne azaltıyor vücut için sağlıklı bir denge sağlıyor ve bu şekilde yavaş yavaş ve sağlıklı olarak kilo vermeye başlıyorsunuz.

Kilo vermek için sütü tarçın veya tarçın kabuğuyla tüketin

Sütün tarçın veya tarçın kabuğuyla tüketilmesi zayıflama etkisini arttırıyor. Tarçın kullanımı, özellikle açlık ve tokluk şekerlerini dengeye sokuyor. 3 gram tarçın, 1 tarçın kabuğuna denk geliyor. Günde toplam bir çay kaşığına denk gelecek şekilde tarçınlı süt tüketimi son derece faydalı. Toplumumuzda laktoz intoleransı olduğu için kişiler “gaz yarattığı” gerekçesiyle sütü hayatlarından tamamen çıkarma yoluna gidiyorlar. Gaz problemi olanlar için laktozsuz sütleri tercih etmeliler.Birde süt buzdolabından çıkar çıkmaz tüketilmemeli oda sıcaklığında biraz bekletilme. Bu şekilde gaz problemlerine de yol açmıyor.Günlük süt tüketiminiz yarım yağlı süt şeklinde olmalıdır.İkindi vakitlerinde ve gece yatmadan iki saat önce içilmesi gerek.

Hamilelik sonrası bölgesel yağlanmalardada oldukça incelme sağlıyor.

Kimler süt içimine dikkat etmeli?

Gaz problemi ve şişkinlik sorununuz varsa sütü  dikkatli içmelisiniz, reflüsü olanlar, laktozu sindiremeyen kişiler(laktozsuz süt içmeli), taş problemi olanlar ve protein alımı kısıtlanmış kişiler süt içme konusunda dikkat olmalı ve doktora başvurmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde limon suyu, limon suyu faydaları ve limonlu su içerek zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Süt Diyeti /Süt İçerek Zayıflama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Diyet dedi ki:

    4 gündür uyguluyorum, bakalım etkisini ne zaman göstermeye başlayacak. Gelişmeleri yazarım buraya 🙂

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git