Karın Ve Kalça Yağlarını Eriten Egzersizler

Karın Ve Kalça Yağlarını Eriten Egzersizler
29 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 3.703 kez okundu.

Karın Ve Kalça Yağlarını Eriten Egzersizler

Spor ve egzersizler sağlıklı yaşamımızın olmazsa olmazları. Fakat çoğu insan günlük koşuşturma sırasında buna vakit bulamıyor. Ben zaten devamlı çalışıyorum ya da ev işi yapıyorum yeterince egzersiz yapıyorum gibi yanlış bir düşüncede var. Egzersiz ya da spor yapmak vücudun daha düzgün çalışmasını sağlamak ve vücudu zinde tutarak hem fiziki hem de psikolojik durumun sağlıklı işlemesi için yapılır.  Bu yazımızda sizlere günde 10 dakikanızı alacak egzersiz hareketlerinden bahsedeceğiz. Özellikle karın ve kalça bölgelerindeki yağlardan şikâyet eden bayanlar her gün bu egzersizleri yapmalı. Karın ve kalça yağlarınızın zamanla yok olacağını göreceksiniz. Bu egzersiz hareketlerini bir tanesini 60 saniye içinde yaparak arada 30 saniye dinlenip diğer harekete geçerek yapınız.

Squad hareketi:

Squad hareketimizi bir dakika boyunca yaparak hareketimize başlıyoruz. Ayaklarımızı kalçalarımızın boyutu kadar açık tutarak ayakta duruş pozisyonumuzu alıyoruz. İkinci adımda dizlerimizi kırarak kalçamızı arkaya doğru itiyoruz. 1 dakika boyunca bu hareketi yapıyoruz. Daha sonra 30 saniye dinlenme süremize geçiyoruz.

kalça ve karın yağlarını eriten egzersiler 1

Yan hamle hareketi :

30 saniye dinlendikten sonra yan hamle hareketimize geçiyoruz. Yine ayaklarımızı kalçamızın boyutunda tutarak ayakta duruyoruz. Dirseklerimizi kırarak ellerimizi göğüs hizasına getiriyoruz. Sol ayağımızı 15–20 cm kadar yana doğru açıyoruz. Kalçalarımızı geriye doğru iterek sağ bacağımızı da kırıyoruz. Daha sonra İlk hareketimiz olan ayaklarımızı kalçamızın boyutunda tutarak ayakta duruyoruz. Ellerimiz göğüs hizasında bekliyoruz. Bu sefer sağ ayağımızı yana doğru açıp sol dizimizi kırıyoruz. Bu egzersiz hareketimizi de 60 saniye boyunca yaptıktan sonra 3o saniyelik dinlenme süremize geçiyoruz.

karın ve kalça yağlarını eriten egzersiler 2

Yarım şınav hareketi :

Bu egzersiz hareketimize başlamak için yüz üstü yatıyoruz. Dizlerimiz ve ellerimiz yere değecek pozisyonda duruyoruz. Ellerimizi omzumuzun hizasında tutarak dizlerimizi kırıyoruz ayaklarımızı yukarı doğru kaldırıyoruz ve ayak ayak üstüne atıyoruz. Dirseklerimizi de kırarak göğsümüzü yere doğru itiyoruz fakat göğsümüzün yere değmemesine özellikle dikkat ediyoruz. Bu şekilde aşağıya inip kalkıyoruz. Bu hareketimizi de 60 saniye yaptıktan sonra 30 saniye dinlenme süremize geçiyoruz.

göbek yağlarını eriten egsersizler 3

Dağcı hareketi :

Son hareketimizde herkesin bildiği şınav pozisyonunu alıyoruz. Ellerimizi omuz hizasında tutup kollarımızı iyice gergin tutuyoruz. Sol dizimizi kırıp sol ayağımızı öne doğru getiriyoruz. Bu sefer zıplayarak sağ dizimizi kırıp sağ ayağımızı öne getiriyoruz. Bir sağ bir sol olarak 60 saniye boyunca devam ediyoruz.

göbek ve kalça eriten egzersiler

Bu basit egzersiz hareketlerini mutlaka sizde deneyin. Hem vücudunuzun hamlaşmasını önleyecek hem de kalın ve kalça yağlarınızdan kurtulacaksınız

Bir önceki yazımız olan Sürekli Acıkanlar İçin İştah Kesen 5 Besin ! başlıklı makalemizde iştah kesen yiyecekler, iştah kesici bitkiler ve iştah kesici gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git