Karın Düzleştirme Hareketleri

Karın Düzleştirme Hareketleri
17 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 2.284 kez okundu.

 Karın Düzleştirme Hareketleri

1-Yere uzanın sağ tarafa doğru dönün bacaklarınızı iyice gerin.Üstteki ayağınızı alta kalan ayağınızın önüne koyun,sağ dirseğinizden destek alın .Vücudunuzun üst tarafını ,kalçalarınızı ve bacaklarınızı vücudunuz düz bir şekilde duruncaya kadar yukarı doğru kaldırın. Vücudunuzu hafifçe alçaltın ve yeniden yükseltin,her tekraladığınızda sol kolunuzu başınızın üstüne doğru uzatın ,bu egzersizi sol tarafınızlada tekrar yapın.
Karın Düzleştirme Hareketleri

Karın Düzleştirme Hareketleri

2-Sırt üstü yere yatın bacaklarınızı bükün ayaklar yere dokunmalı.Sadece omuz kısımlarının başları yere değecek şekilde kalçayı ve sırtınızı yerden yukarı kaldırın başınız ve enseniz geevşemeli,Değişiml şekilde sağ ve sol bacağınızı 90 derecelik açı yapacak şelilde yukarı doğru kaldırın bı sırada diğer ayak yere basmalıdır.

3-Bu egzersiz için yüz üstü uzanın ve ellerinizi yere koyun ellerinizden destek alarak omuzlarınızı kaldırın .Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve parmak uçlarınızla yükselin .Dirsekleriniz ve kalçanızı hafifçe eğin .Değiştirerek sağ kolunuzu ve sol kolunuzu ileri doğru uzatın buarada vücut ağırlığınızı diğer tarafa kaydırın göbek bölgenizdeki kas gerginliğinizi koruyun.
4-Yüz üstü yatar vaziyette kalın ve dirseklerinizi kırın ve yere koyduğunuz ellerinizden destek alın .Ayak uçlarınızda yükselmeye çalişinVücudunuzun üst kısmını ,kalçalarınızı bacaklarınızı düz bir çizgi olucak şekilde alçaltın .Tüm bedeninizi yavaş yavaş öne ve arkaya doğru kaydırın ,bu sırada karnınızı içeri çekin.
Karın Düzleştirme Hareketleri

Karın Düzleştirme Hareketleri

5-Sırt üstü yere uzanın bacaklarınızı bükün ,ayakalarınızı kalça genişliğinde açın karın kaslarınızı gerin ,baş vücudun üst tarafını,kürek kemikleriniz yerden ayrılıncaya kadar yükseltin..Bu pozisyonda durun,sırtınızın alt blgesini yere doğru bastırın .Ellerinizle omuz genişliğinde bir ipi kavrayın kollarınızı öne doğru uzatın .Daha sonra elinizdeki iple kalçnızdan başınıza kadar yarım bir daire çizin.
6-Yere sırt üstü uzanın bacaklarınızı bükerek tutun ve ellerinizle göğüs kısmına kadar çekin 30 saniye bu şekilde kalın

Bir önceki yazımız olan Dukan yulaf Kepeği Krep Tarifi başlıklı makalemizde dukan krep, dukan krep tarifi ve dukan yulaf kepeği krep tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git