Kadınları Zayıflatan Diyet Sırları Nelerdir

Kadınları Zayıflatan Diyet Sırları Nelerdir
18 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.189 kez okundu.

 Kadınları Zayıflatan Diyet Sırları Nelerdir

İncecik kalmayı her defasında beceren kadınlara hepimiz hayranlıkla bakıyoruz öyle değil mi? Peki ince olan kadınlar bu kadar fit bir vücut nasıl elde ediyorlar ve formlarını nasıl koruyorlar. Bu yazımızda sizlere incecik kalabilen kadınların diyet sırlarını paylaşacağız. Kadınları zayıflatan diyet sırları nelermiş bakalım.

kadinlari zayiflatan diyet sirlari

1-İnce bir vücuda sahip olmanın ve formda kalmanın en önemli koşullarından biri her önünüze gelen yemeği yememekten geçer. Örneğin sevmediğiniz bir yemeği sırf tadına bakmak için ya da iş olsun diye yememelisiniz. Vücudunuza yarayan yiyecekler yemelisiniz. Her önünüze geleni yemek kilo almanızın başlıca nedenidir. Yemeklerinizi seçerek yemelisiniz.

2-Yemeğinizi hızlı şekilde yemeyin. Çünkü bu kilo alımına neden olur. Yemeği yavaş yavaş yemelisiniz. Vücudunuzun yemeği sindirmesine izin vermelisiniz. Sofraya oturduğunuzda tıka basa yememelisiniz. Doyduktan sonra kalkın. Sırf sevdiğiniz için fazla yemek yememelisiniz. Zaten yemek yemeğe biraz ara verirseniz tokluk hissedeceksiniz. Hızla yenilen yemek beyinde de hızlı algılandığı için beyniniz size tokluk mesajı göndermez bunun için yemeğe ara vermelisiniz.

3-Standart diyet kurallarına takılıp kalmamalısınız. Örneğin çikilota seviyorsanız bundan kendinizi mahrum etmeye gerek yok. Ama 3 tane değil 1 tane yemelisiniz. Sevdiğiniz yiyecekleri de abartmadan yerseniz bu durum size kilo aldırmaz.

4-Kadınlarda kilo almanın en büyük nedenlerinden biride duygusal çalkantılar. Stres, üzüntü gibi durumlar bazı kadınları zayıflatsa da bazı kadınlarında yiyeceklere adeta saldırmasına neden oluyor. Özellikle duygularını çikolata, tatlı, dondurma gibi şeker seviyesi yüksek olan besinler ile bastırmaya çalışıyorlar. Bu doğal olarak kilo alımını beraberinde getiriyor. Böyle durumlarda yiyeceklere aşırı yönelmek yerine spora yönelebilirsiniz. Spor yaparken devamlı hareket halinde olduğunuz için stres ve üzüntünüzü bastırabilirsiniz.

5-Kilonuzu bilmek ve kontrol altında tutmak için tartılmalısınız. Ama devamlı kilo aldım mı acaba diye ikide bir tartıya çıkıp kendinizde stres oluşturmayın.

6-Kilonun başlıca nedenlerinden biride durağanlık yani hareket etmemedir. Hareket etmeyince vücudunuz az bir besini yakmakta bile zorlanır buda size yağ olarak geri döner. Bunun için günlük hayatınızdaki ufak değişimlerle bile hareketli kalabilirsiniz. Mesela asansör kullanmayıp merdiveni kullanın. Oturduğunuz yerden karın kaslarınızı sıkıp bırakın alışverişe ya da başka bir yere gittiğinizde gideceğiniz yürüyerekte gidilebilecek mesafede ise araba yerine ayaklarınızı kullanın.

7-Kilo almakta uykusuzluk çok önemli bir faktördür. Yeterli uykunuzu almasanız açlık hormonlarınız devreye girer uykudan alınamayan enerji besinlerden alınmaya çalışır. Bunun için uyku düzeniniz bozuk olmamalı. Ne çok fazla ne de çok az uyumalınız. Uyku saatlerinizde düzenli olmalı. Gece yarısında yatıp öğlene kadar uyumak hem verimsiz bir uykudur hem de uykudaki bu düzensizlik öğünleri kaçıracağınız için kilo almanıza neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Deniz Seki’nin Zayıflama Sırları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git