Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacak İnceltme Egzersizleri
26 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 3.216 kez okundu.

Çok ince olmamak şartıyla daha ince bacaklara sahip olmak vücudun da düzgün görünmesini sağlar. Özellikle bacaklar çok kalın olduğunda boy ne kadar uzun olursa olsun bacaklar aşağı doğru çekeceği için boyun uzun görülmesini engeller. Bu yazımızda özellikle bacaklarının çok kalın olduğundan şikâyetçi olan bayanlar için bacak inceltme egzersizlerinden bahsedeceğiz. Bu egzersizlere vaktim yok demeyin çünkü çok fazla vaktinizi alacak egzersizlerden değil. Daha ince ve düzgün bacaklara sahip olmak isteyen bayanlarımızı için bacak inceltme egzersizlerini araştırıp yazdık.

Öncelikle söylememiz gereken en önemli nokta fazla kilolarınız varsa sadece egzersiz yaparak bacaklarınızı inceltmek mümkün olmayacaktır. Egzersizin yanında beslenmenize de dikkat etmeli ve dengeli beslenmelisiniz.

Lunge hareketi: Vücudunuzun üst kısmı sabit kalacak şekilde öne doğru bir adım atın. Ön dizinizi 90 derece bükerek ağırlınızı kalçanıza vererek aşağıya doğru inin. ve 1-2 saniye bekleyin. Sonra aynı şekli bozmadan yukarıya doğru kalkın. Öndeki bükülü olan dizinizin parmak uçlarınızı geçmemesine dikkat etmelisiniz. Hareketi her iki bacak için 2 set olarak 12 kez uygulayın.

bacak inceltme hareketleri Lunge

Wall squat hareketi: Öncelikle kendinize bir düz duvar seçin. Sonra bir top2u bel çukurunuz ile duvar arasına koyun. Ayaklarınızı omzunuzun genişliğinde açıp, kalçanızı diz seviyesine kadar aşağıya doğru indirin.1–2 saniye bekledikten sonra yukarı kalkın. Hareketi 2 set halinde 12 kez tekrarlayın.

bacak inceltme hareketleri Wall squat

Glute kick hareketi: Yüzüstü pozisyonunda durun. Dirseklerinizi ise v şeklinde yere koyun. Sağ dizinizi 90 derece kadar kırın. Topuğunuz tavana değecekmiş gibi kaldırın indirin.
bacak içi inceltme hareketi  Glute kick
Step up hareketi: Bu hareketimiz için bir step tahtasına ihtiyacımız var. Step tahtasından 15–20 cm kadar uzaklıkta durun. Sağ ayağınızı step tahtasının tam ortasına koyduktan sonra karın kaslarınızı sıkarak kendinizi yukarıya doğru kaldırın. Her iki bacak için 2 set halinde 10 ya da 12 kez uygulayın. Hareketin daha etkili olmasını istiyorsanız onu zorlaştırmanız gerekir. Hareketi zorlaştırmak için ağırlık kullanabilirsiniz.
bacak kalça inceltme egzersizleri Step up
Sumo squat hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasından biraz fazla olacak şekilde açın. Sağ ayak parmak ucunuzu sağ tarafa, sol ayak parmak ucunuzu sol tarafa doğru yöneltin. Kalça dizler ile aynı hizaya geçecek şekilde eğilin 1–2 saniye bekleyip tekrar yukarı kalkın. Parmak uçlarınıza doğru kalkarak hareketi tamamlayın.
bacak kalça inceltme hareketleri Sumo squat

Bir önceki yazımız olan Karbonhidrat ve Protein Diyetleri Zararlımıdır? Zayıflatırmı? başlıklı makalemizde karbonhidrat diyeti, Karbonhidrat diyeti zararlımıdır ve Karbonhidrat zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git