Bacak Basen İnceltici Egzersiz Hareketleri

Bacak Basen İnceltici Egzersiz Hareketleri
31 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.482 kez okundu.

Kadınların sıkıntılı olan fazlalıkları kalçada, karında, bacakta ve basen bölgesindedir. Egzersiz hareketlerimiz de kalçayı, karın kaslarını ve basenleri inceltmek içindir. Bu egzersiz hareketlerimizi birer set halinde arada dinleme süresi vermeden yapmalısınız. 60 saniye tutarak hareketleri yapabilirsiniz.

Basic Lunges egzersiz hareketi:

bacak sekillendirici egzersiz hareketleri

Vücudunuzu dik tutarak omuzlarınız arkada rahat olacak şekilde durun. Çeneniz hafif yukarda olacak şekilde, sürekli bakacağınız bir nokta belirleyin. Kafanızı aşağıya eğmemeye dikkat edin. Sürekli gövdenizi çalıştırmalısınız. İki dizinizi de 90 derece açı oluşturacak şekilde kırın ve bir bacağınızı öne koyun. Diz ayak parmak ucuyla aynı hizada olmalıdır. Diz ekleminizin parmak ucunuzun önüne geçmemesine dikkat etmelisiniz. Sakatlanmamanız açısından çok önemlidir. Çünkü dizinize aşırı yük binerse sıkıntı yaşayabilirsiniz. Diğer bir noktada diz arkada kalan bacağın diz eklemini çok yere yaklaştırmamalısınız. Diziniz incinebilir. Yerde olan ayağınızın topuğunu kaldırın, parmak ucunda hareket ederek en baştaki pozisyonunuzu alın.

Jumping Lunges egzersiz hareketi:

bacak sekkillendiren egzersizler

Bir ayağınızı öne atın diğer bacağınızı ise güçlü şekilde öne alarak kollarınızı yukarı uzatın ve zıplayın. İki ayağınızla yere basın. Aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın.

Walking Lunges egzersiz hareketi:

bacak ve kalca sekillendirici egsersiz hareketleri

Vücudunuzu dik tutun, öne doğru adım atıp, attığınız adımdan sonra geri en baştaki pozisyonunuza dönmek yerine öne diğer bacağınızla da bir adım atın. Bu hareket için elinize ağırlıkta alabilirsiniz.

Reverse Lunges egzersiz hareketi:

bacak inceltici ve sekillendirici egzersiz hareketleri

Temel bacak hareketinin aynısını sadece öne adım atmak yerine arkaya adım atarak yapın.

Suguat egzersiz hareketi:

bacak baldir sekillendirici egzersizler

Bacaklarınızı omzunuzun hizasında açın. Sırt dik olacak şekilde kollarınızı ileri uzatın. Çömelirken ise gövdenizi öne eğin. Aşağı çömelirken kalçanızı dışarı doğru çıkarın. Tam aşağıya geldiğinizde dizleriniz ile parmak uçlarınız aynı hizada olmalı. Yukarıya kalkarken ise dizlerinizi bükerek doğrulun.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Kahve ile Zayıflama başlıklı makalemizde yeşil kahve, yeşil kahve nasıl yapılır ve zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git