Yemek Masasını salonda nereye koymalıyım?

Yemek Masasını salonda nereye koymalıyım?
10 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 796 kez okundu.

Salonumuz en önemli parçalarından olan yemek masasını yerleştirmek en zahmetli işlerin başında gelmektedir. Burada özellikle en çok sorulan soruların başında gelen Yemek Masasını salonda nereye koymalıyım? Sorunun cevabını bulmanızda sizlere yardımcı olacağım.

Eğer ufak bir salonunuz var ve yemek masanız büyükse bunu sorun haline getirmeyin. Salonunuzda şık bir görüntüye sahip olacak olan yemek masanızı sizler için e ideal olarak yere yerleştirmeye yardımcı olacağız.

salonda-yemek-masasi-nereye-konmali-1

Burada ilk yapmanız gereken yemek masanızı mutfağın hemen yanında uygun olan bir boşluğa yerleştirmek olacaktır. özellikle mimarların bu konuya çok fazla önem vermesini düşündüğümüz zaman bu konu gerçekten dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Bu servis açısında önemli olduğundan uygun olan yeri kendinizin belirlemesi önemli bir detay.

salonda-yemek-masasi-nereye-konmali-2

Bu detaydan sonra kullandığınız masanın yuvarlak mı, kare mi yoksa dikdörtgen mi olduğu önemlidir. Salonunuzun genel yapısına en uygun olan masa modelini seçerek bu işlemi yapmak sizin görsel zevkinize kalmış bir durum olacağından dolayı masanızı salonunuza göre belirlemek size kalmıştır. Ancak burada salonun büyüklüğünü ve sandalyelerin yerleştirmesini baz aldığımızda ortalama olarak 50 cm’lik boşlukları düşünerek masa seçimini ona göre yapmalısınız.

salonda-yemek-masasi-nereye-konmali-3

Bu detayın ortalama 4 kişilik olduğunu düşündüğümüzde masanın ortalama olarak 80 veya 90 cm olması gerekmektedir. Salonda kullanılacak en dikkat çekici masa tipinin ise yuvarlak olduğunu sizlere açıklamak istiyorum.

Bir önceki yazımız olan 2013 farklı tasarım halı modelleri başlıklı makalemizde 2013 dekoratif halı, 2013 hali ve 2013 modern halı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git