2013 çok şık hali modelleri

2013 çok şık hali modelleri
11 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.891 kez okundu.

2013 çok şık halı modelleri

Ev dekorasyonumuzda her evin gizli dekorasyon kahramanları vardır ,eve rengini ,ruhunu verirler,halilarda en büyük kahramanlardan biridir.alı seçimlerimiziçok iyi yaparsak evimizin tüm ruhu değişir,odalarda ve salaonda nasıl halılar tercih etmemiz gerektiğini çok iyi bilmeliyiz ,neye göre halılarımızı seçmeliyiz bu çok önemlidir.

Evinize yeni halı alırken halının el dokuması mı yoksa makine halısı mı olduğunu anlamanın yollarını bilmek işinizi kolaylaştırmaz mı? El dokuması halı ile makine halısı arasındaki farkı görmek için halının arkasına bakmanız yeterli olacaktır. Makine halıları düğüm atılarak yapılmaz. Yün lifleri halıya makine ile koyulur ve sonra da halının arkası lateks ile sağlamlaştırılır. Bu işlem halının arkasına sert bir doku ve çapraz çizgili bir görüntü verir. El dokuması bir halının ise desenini halının arka kısmında küçük düğüm sıraları şeklinde görmek mümkündür. Her defasında bir düğüm atarak bu tasarımı yaratmak halının daha girift görünümlü olmasını sağlar ve bu yüzden de bu tür halıları yapmak makine halısına göre daha uzun bir zaman alır. Sonuç, halıda sağlanacak daha yüksek  kalite ve daha sıkı bir dokumadır. Ancak, el dokuması halıların da kalitesine göre birçok çeşidi bulunuyor.
Bir halının kaliteli bir el dokuması olduğunu anlamak için yünün kalitesine bakmak gerekir. Yün lifinin uzunluğu, elastikliği ve parlaklığı çok önemlidir. Halı modellerine baktığımızda Bir halının kalınlığının halının kalitesini belirlemede önemi yoktur. Deseni arka tarafından bakıldığında daha az belirgin olan bir halı sıkı dokunmuş bir halı değildir. İyi düğümler daha yüksek kaliteye işaret eder. Santimetrekareye düşen düğüm sayısı ne kadar çoksa, halıyı yapmak için o kadar çok emek harcanmış demektir. İyi dokunmuş bir halıda cm2’de 180’den fazla elle yapılmış düğüm vardır. Becerikli bir dokuma ustası saatte 800 düğüm atabilir.

2013 halı modelleri

2013 halı modelleri

2013 yatak odası halı modelleri

2013 yatak odası halı modelleri

Bir önceki yazımız olan 2013 farklı tasarım halı modelleri başlıklı makalemizde 2013 dekoratif halı, 2013 hali ve 2013 modern halı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git