Rengârenk Kombin Nasıl Yapılır?

Rengârenk Kombin Nasıl Yapılır?
3 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 20.778 kez okundu.

Rengârenk Kombin Nasıl Yapılır ?

Renkli giyinmek günümüzde oldukça trende. Ama Rengârenk giyinirken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Mesela size uyumlu olan rengin hangisi olduğu, hangi renklerin birbiri ile daha uyumlu olduğu ve hangi renkleri birbiriyle kombinlemekten kaçınmamız gibi. Şimdi doğru tonları bir arada kullanarak nasıl rengârenk giyebiliriz bunun üzerinde duracağız.
Ama bundan önce size renk gruplarımızı ve bu grupların hangi renklerden oluştuğunu vererek renkleri daha kolay kombinlemenizi sağlamak istiyoruz.

Renk grupları nedir Hangi renklerden oluşurlar.
Renk grupları dediğimiz grup üç gruptan oluşmaktadır.
Birinci gruptaki renkler mavi kırmızı ve sarıdır.
Bu birinci gruptaki renkleri karıştırdığımızda ise ikinci gruptaki renkleri elde ederiz. Bunlar yeşil, turuncu ve mordur.
Üçüncü gruptaki renklerimiz ise bordo, turkuaz, çivit ve dore renkleridir.

Monochrome kombin nasıl yapılır:

Monochrome kombinde önce tek renk kombinleyeceksek ekru ve bej gibi birbirine benzeyen renkleri ya da aynı rengin farklı tonlarını kullanarak renkli bir kombin yaratabiliriz. Önce siz kendinize bir renk belirleyin. Sonrada bunlara yakın renkleri bir arada kullanın. Birbirine yakın olan renkleri aşağıdaki görselimizde bulabilirsiniz.

Monochrome renkler ile kombinler Monochrom renk bayan kombinleri 2014 1

Kontrast –tamamlayıcı kombin nasıl yapılır:

Kıyafette konstrat yaratmak istiyorsak üç renk grubunda yer alan ve birbirinin zıttı olan iki rengi seçip kombinleyebilirsiniz. Örneğin birinci gruptan kırmızıyı seçtiyseniz ikinci gruptan yeşil, mavi ya da bordo rengi alıp kombinleyebilirsiniz. Aşağıdaki verdiğimiz görselde renk çemberini göreceksiniz. Bu renk çemberinde belirleyeceğiniz rengin tam karşısında olan renge kontrast tamamlayıcı ya da birbirine zıt renkler diyoruz. Bu renkleri kıyafetinizde kullanarak renkli bir kombin elde edebilirsiniz.

Kontrast renkler ile kombinler

rengarenk yaz kombinleri 2014

Vurgulamak istediğimiz rengi ön plana çıkarmalıyız:

Burada söylemek istediğimiz nokta İki ya da daha fazla renk kullandığımızda Bir rengi az diğer rengi ya da renkleri vurgulayıp ön plana çıkarmamız gerekiyor. Mesela hatırlayın Türkçe derslerinde bu paragrafın ana düşüncesi nedir? diye sorulur. Aynen burada da böyle düşünebilirsiniz. Vurgulamak istediğiniz ana renk ya da renkler hangileri ise onları ön plana çıkarıp vurgulamalıyız. Vurgulamak istediğimiz tonu eğer gösteremezsek kıyafetimiz karmaşık ve özentisiz görünecektir.

zıt renkler ile kombinler 2014

Renkli Kombin yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

1) Renkli kombinde en önemli noktalardan biri renklerin birbiri ile dengede olmasıdır. Mesela tek bir rengin vurgulanacağı bir kombin yapıyorsak diğer renklerin ise daha hafif renk ve tonlarda seçerek vurgulayacağımız renge uyumlu olmasını sağlamalıyız. Renkler arasında dengeyi tutturmak çok önemlidir aksi takdirde karmakarışık bir renk cümbüşü olacaktır.
2) Renkli kombin yaparken olayı içinden çıkılmaz ir hale getirecek şekilde üçten fazla ton kullanmayınız. Hem kombinlemek zorlaşacak hem de karmakarışık bir kombin olacaktır.
3) Kombinelerimizde rahatlıkla kullanabileceğimiz genelde her renkle uyumlu olan fazla renk seçmeyen siyah, beyaz ve griyi kullanabiliriz.
4) Bir rengin etkisini hafifletmek çok fazla öne çıkmasını engellemek için o rengin tamamlayıcısı olan renk ve tonları kullanmalıyız.
5) Koyu renkleri alt kombininiz de tercih edin. Çünkü Türk kadınlarının çoğunluğu kalçalarındaki fazlalıklar ile bilinir. Bu sorunu alt parçalarınızda koyu renkler kullanarak halledebilirsiniz. Açık ton renkleri ise üst parçalarınızda kullanın. Hem yüzünüzü canlı ve parlak gösterir hem de kıyafetteki dekoltenizi aydınlatır.

rengarenk kombinler yapma renkli kombinler yapma 2014 renkli kombinler yapma Monochrom renk bayan kombinleri 2014 1 renkli kombinler birlikte nasıl yapılır rengaraenk kombinler birlikte nasıl yapılır renk kombinleri 2014 yazlık rengarenk elbise 2014 renkli kombinler nasıl yapılır renkler ile kombinler yapma 2014 2014 yaz rengaren kombinler rengaren kombinler nasıl yapılır 2014 Monochrom renk kombinleri 2014 2014 yaz renkli elbiseler pastel pembe hangi renkler ile kombinlenir

Bir önceki yazımız olan 2013 yazlık bayan kısa şort modelleri başlıklı makalemizde jean kısa şort kombinleri, jean kısa şort modelleri ve yazlık bayan şort hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git