Bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?
9 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.424 kez okundu.

Ailemizin yeni üyesinin odasını hazırlamak hem heyecanlı hem de zevklidir. Doğru ve kullanışlı bir oda hazırlamak en önemlisidir.

Bunun için şu özelliklere dikkat etmek gerekir.
-İlk adım olarak odanın güneş alan bir oda olması tercih edilmelidir.

-Bebek odasında kullanılan halıda oldukça önemlidir. Bunun için en ideal olanı boydan boya halı yerine kolay temizlenebilen parke veya antialerjen halı kullanılmalıdır.

-Odanın havalanmasını sağlayan bir pencere olmalıdır.

-Bebek odası sıcaklığını ölçmek için termometre bulunması önemlidir. Bebek odaları için ideal sıcaklık 22-24 derece olarak kabul ediliyor.

-En önemlisi ise karyola seçimi; karyolanın parmaklıklarının arası 2,5 cm den dar olmamalıdır. Yatak konan alt kısım alçaltılabilir olmalıdır ki bebek büyüdüğü zaman yataktan cıkmaması için ayarlanabilsin.

-Bebeğin yatağı yarı ortapedik olmalıdır. 2 yaşına kadar yastık kullanılması önerilmiyor, üzerine örtü olarak kullanılması için mevsimine göre ağır olmayan pike ya da battaniye tercih edilir.

-Bebeğimizin odasında bulundurmamız gereken eşyalarda vardır; bunlar canlı çiçek, televizyon, müzik seti ve alerjiye sebep olabileceğinden dolayı peluş oyuncaklar.

-Odanın boyası ise uzmanlar tarafından pastel renkler kullanılması öneriliyor. Bu renkler bebeğin sakinleşmesi ve rahatlaması açısından önemlidir. Duvar rengini uçuk mavi, uçuk pembe seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2015 Bebek Elbiseleri başlıklı makalemizde bebek elbiseleri, kız bebek elbiseleri ve örgü bebek elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

kadin, güzellik,makyaj,moda,dekorasyon
Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

© Copyright 2013, All Rights Reserved © 2012-2013 Ekadinca.com. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+

Sayfa başına git